Piątek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Domowa bieżnia? Doradzamy, na co zwracać uwagę

Artykuł sponsorowany 2023-03-02 10:42:00

Osoby, które chcą zadbać o swoje zdrowie, a jednocześnie utrzymać ciało w doskonałej kondycji fizycznej, mogą zdecydować się na zakup bieżni do domu. To namiastka siłowni, dzięki której można kształtować formę bez względu na warunki pogodowe panujące za oknem. Warto wiedzieć, na jakie parametry bieżni zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu.

Dlaczego warto biegać na bieżni?

Specjaliści od lat podkreślają, że bieganie wiąże się z wieloma korzyściami zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Bieganie na bieżni pozwala oderwać się od problemów szarej codzienności, poprawia jakość snu oraz koncentrację. Nie bez znaczenia jest również dla ogólnego zdrowia organizmu. Regularne treningi pozytywnie wpływają na stan kości, ogólną kondycję i wytrzymałość, funkcjonowanie układu krążenia oraz pojemność płuc. Dzięki bieganiu na bieżni można wymodelować sylwetkę oraz zredukować ilość tkanki tłuszczowej, co ma szczególne znaczenie w przypadku osób borykających się z nadwagą lub otyłością.

Jakie czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze bieżni do domu?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że poszczególne dostępne na rynku sprzęty, różnią się od siebie pod względem konstrukcji, sposobu działania oraz wykorzystanych technologii.

Oto główne czynniki, które trzeba rozważyć, planując zakup bieżni:

• rodzaj urządzenia – w sklepach dostępne są bieżnie mechaniczne i elektryczne. Te pierwsze co prawda charakteryzują się niższą ceną, jednak w ruch wprawia się je siłą mięśni. Pas biegowy w przypadku bieżni elektrycznych uruchamiany jest dzięki pracy silnika,

• moc bieżni – to właśnie ona decyduje o tym, z jaką prędkością może poruszać się użytkownik bieżni. W przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sprzętem, wystarczającym limitem jest prędkość kilkunastu kilometrów na godzinę,

• waga – im cięższa bieżnia, tym stabilniejsze jest całe urządzenie. Niemniej jednak, lżejsze bieżnie znacznie łatwiej jest przemieszczać z miejsca na miejsce. Wartą uwagi opcją jest bieżnia składana, którą w przypadku, kiedy się z niej nie korzysta, można ustawić pionowo, oszczędzając cenną przestrzeń,

• długość i szerokość pasa biegowego – wpływa na komfort ćwiczeń. Im szerszy pas, tym większa wygoda biegu,

• regulacja nachylenia – osoby, które chcą urozmaicić swoje treningi na bieżni, mogą zdecydować się na urządzenie wyposażone w system umożliwiający regulację kąta nachylenia bieżni. Pozwala to na symulowanie biegu pod górkę, co zmusza mięśnie do intensywniejszej pracy i szybszego spalania kalorii.

Nowoczesne bieżnie domowe

Bieżnia składana, bieżnia na kółkach, bieżnia stacjonarna – wybór urządzeń jest naprawdę szeroki i zróżnicowany. Nie wszyscy użytkownicy zdają sobie sprawę z tego, jak wiele możliwości gwarantują nowoczesne bieżnie. Niektóre z nich wyposażone są w centrum rozrywki – wygodny ekran, który pozwala połączyć trening z surfowaniem po internecie, słuchaniem muzyki bądź też oglądaniem ulubionych filmów. Nie ma co ukrywać – przyjemność podczas treningu jest bardzo ważna, bowiem znacznie zwiększa motywację i pozytywnie wpływa na efekty ćwiczeń.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych