Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

Konkurs ZUS dla uczniów podstawówek. Czekają atrakcyjne nagrody

dm, ZUS 2024-02-25 09:59:00

Uczniowie szkół podstawowych mogą przystąpić do konkursu „Projektu z ZUS”. Chętni, którzy wezmą udział w konkursie mogą wygrać cenne nagrody. I etap konkursu odbędzie się 25 marca.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych już od kilku lat z powodzeniem organizuje w szkołach podstawowych program edukacyjny „Projekt z ZUS”.  Jest to jedna godzina lekcyjna, podczas której uczniowie  dowiadują się, dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia można liczyć, jeśli opłaca się składki. Młodzież zainspirowana lekcją o ubezpieczeniach społecznych chętnie przystępuje do konkursu na najlepszą pracę prezentującą, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne – informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Zadaniem uczniów po takiej lekcji jest wykonanie plakatu, komiksu lub nagranie filmu, który wyjaśnia, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Pracę konkursową można wykonać samodzielnie, w parach lub małych grupach (do 5 osób). Konkurs przebiega w trzech etapach – szkolnym, wojewódzkim i centralnym. W tym roku szkoły mają czas do 25 marca, aby wyłonić najlepsze prace i przekazać je do komisji wojewódzkich ZUS-u w terminie do 5 kwietnia – dodaje rzecznik.

Na zwycięzców etapu centralnego czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Najlepsze prace prezentowane są też na stronie internetowej ZUS-u, w zakładce Edukacja - mówi Wojciech Ściwiarski.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza szkoły podstawowe, które jeszcze nie przystąpiły do „Projektu z ZUS” do wzięcia w nim udziału.  Do „Projektu z ZUS” można dołączyć przez cały rok, niezależnie od tego czy uczniowie zechcą  wziąć udział w konkursie. ZUS przygotował dla nauczycieli materiały, które pomogą zrealizować przedsięwzięcie.

Nauczyciele mogą liczyć na opiekę merytoryczną oraz szkolenie. Dla zainteresowanych koordynatorzy ds. komunikacji społecznej i edukacji mogą przeprowadzić lekcję instruktażową. Szczegółowych informacji na temat konkursu i „Projektu z ZUS” udzielają:

- w  I Oddziale ZUS w Warszawie – Emil Wratny, tel. 502 007 397, mail: email.wratny@zus.pl,

- w II Oddziale ZUS w Warszawie – Paulina Aniszewska, tel. 502 007 557, email: paulina.aniszewska@zus.pl,

- w III Oddziale ZUS w Warszawie – Anna Piasecka, tel. 502 445 972, email: anna.piasecka01@zus.pl

- w Oddziale ZUS w Płocku – Aneta Kokosza, tel. 502 009 800, email: aneta.kokosza@zus.pl

- w Oddziale ZUS w Radomiu – Edyta Kępka, tel. 502 008 513, email: edyta.kepka01@zus.pl

- w Oddziale ZUS w Siedlcach – Agnieszka Drzewowska, tel. 509 871 464, email: agnieszka.drzewowska@zus.pl

Więcej o projekcie można znaleźć pod linkiem: https://www.zus.pl/edukacja/szkoly-podstawowe/projekt-z-zus.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych