Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

Darmowe relaksacyjne poranki na trawie!

2024-06-11 12:35:00

16 czerwca rusza druga edycja Relaksacyjnych Poranków na Trawie przy Tężni solankowej w Parku im Jacka Malczewskiego. W każdą wakacyjną niedzielę o godzinie 10.15 mieszkańcy Radomia i okolic będą mieli możliwość skorzystać z bezpłatnych regularnych spotkań prezentujących różnorodne techniki i metody dbania o siebie. Poprzednia edycja cieszyła się dużym powodzeniem i zainteresowaniem, dlatego i w tym roku zdecydowaliśmy się na kontynuowanie pomysłu relaksacyjnych poranków - słyszymy w Amfiteatrze, który jest organizatorem zajęć.

Relaksacyjne poranki na trawie z lata 2023

W programie przewidziane są praktyki świadomego oddechu, joga, mindfullness, taniec, ruch, gimnastyka dla ciała i umysłu, rytuały tybetańskie, medytacje, koncerty relaksacyjne i inne. Każde spotkanie to inny rodzaj praktyki prowadzone przez 12 różnych prowadzących.

Dużą wartością Poranków jest to że odbywają się regularnie co tydzień, dzięki czemu możemy spędzić wakacje w zdrowy sposób. - To aż 12 tygodni spotkań i wiemy, że taka regularność pozwala wprowadzić zdrowe nawyki do swojej codzienności. To co jeszcze wymaga podkreślenia to że ten projekt tworzy 12 różnych kobiet, które na prawdę mają świetny warsztat i umiejętności, którymi podzielą się z uczestnikami w trakcie zajęć - mówi Klaudia Purc, inicjatorka Relaksacyjnych Poranków na Trawie. Na niedzielne zajęcia warto ubrać się wygodnie, zabrać ze sobą matę i butelkę wody.

Aktualności dotyczące zajęć i prowadzących znajdziecie na wydarzeniu na Facebook Relaksacyjne Poranki na Trawie, na Instagramie Kobieca Pewność Siebie oraz na stronie internetowej www.amfiteatr.radom.pl. Na Relaksacyjne Poranki zapraszane są kobiety i mężczyźni w każdym wieku, bez względu na umiejętności i doświadczenie. Zajęcia są realizowane w ramach projektu ,,Kobieca pewność siebie - cykl warsztatów dla kobiet w każdym wieku", finansowanego z Budżetu Obywatelskiego 2024 Gminy Miasta Radomia.

Harmonogram Relaksacyjnych Poranków na Trawie:

16.06 g. 10.15 - Odetchnij - rozpocznij dzień od praktyk świadomego oddechu w naturze. Uwolnij umysł i otwórz swój oddech. Prowadząca: Klaudia Purc (3 Miejsce, Miejsce Mocy).

23.06 g. 10.15 - TRE® - bezpieczny i łatwy sposób na rozładowanie napięcia i stresu nagromadzonego w organizmie, przywracający witalność i rezyliencję. Prowadząca: Emila Góźdź (Kobieta Lasu).

30.06 g. 10.15 - Mindfulness i dźwięki - koncert mis kryształowych połączony z prowadzoną sesją uważności, zakończoną głębokim relaksem. Prowadząca: Natalia Kaleta (Miejsce Mocy).

07.07 g. 10.15 - BODY FLOW – zajęcia w nurcie Body & Mind, podczas których na chwilę możesz się zatrzymać, uciec od otaczającej rzeczywistości oraz skoncentrować tylko na sobie i swoim ciele. Przyjemna muzyka poniesie twoje ciało do wolności w ruchu. Prowadząca: Justyna Prygiel (Miejsce Mocy).

14.07 g. 10.15 - Afro Dance - doświadczysz tańca i ruchu, które bazują na różnych formach tańców pochodzących z Afryki. To nie tylko kroki i technika, ale dobra zabawa. Zacznij dzień z pozytywną energią. Prowadząca: Sylwia Żołądkiewicz (Radomski Kolektyw).

21.07 g. 10.15 - Po-czucie - gimnastyka dla ciała i umysłu - poprzez lekkie, łatwe i w uważności wykonywane ćwiczenia pozwolą Ci na poczucie dobrostanu w sobie. 5 rytuałów tybetańskich i kinezjologia to swobodny ruch, jasność umysłu i uspokojenie emocji. W lekkości i prostocie tkwi tajemnica. Prowadząca: Aneta Skrzypczak (Harmonia Sfer).

28.07 g. 10.15 - ZUMBA – to przepis na zdrową aktywność i świetną zabawę w jednym! Połączenie tańca, fitnessu i latynoamerykańskiej muzyki, które wyzwala endorfiny i dobrą energię. Prowadząca Kasia Marszałek (Ładuj Energię).

04.08 g. 10.15 - Serc Spotkanie. Komunikacja, ruch, zabawa - to zajęcia w których doświadczysz autentycznego kontaktu z drugim człowiekiem w uważności poprzez zabawę i ruch. Prowadząca: Renata Dulewicz (Efekt Motyla).

11.08 g. 10.15 - Relaksacyjna joga na dzień dobry - joga poprawiająca samopoczucie i dająca pozytywną energię. Joga dla każdego. Dzięki tej praktyce zaczniesz pozytywnie dzień, zniwelujesz stres, uspokoisz umysł i ciało oraz pobudzisz metabolizm. Pokażę Ci jak miło i przyjemnie można zacząć dzień. Zabiorę Cię do swojego świata jogi. Prowadząca Joanna Banasiak (Miejsce Mocy).

18.08 g. 10.15 - Wróć do siebie - Oddech, Głos, Ciało. Praktyki dla poczucia siebie - by potem lepiej wiedzieć ‚kim jestem’ i ‚czego potrzebuję’. Ćwiczenia, które przypadną Ci do gustu, będziesz mógł/mogła włączyć do swojej codzienności. Prowadząca: Agata Mamczur (3 Miejsce).

25.08 g. 10.15 - Koncert mis tybetańskich to doskonała okazja do zrzucenia z siebie całego napięcia życia codziennego. Dźwięki mis pozwolą na głębokie odprężenie, relaks i przypływ pozytywnej energii. Prowadząca: Barbara Czyżewska-Drabik (3 Miejsce).

1.09 g. 10.15 - Kobiecy wymiar jogi – praktyka jogi, ćwiczenia oddechowe oraz relaksacje wspierające kobiece ciało, czyli jego naturalną cykliczność związaną z cyklem menstruacyjnym, jak również większymi cyklami życiowymi: ciąża, połóg, okres przed menopauzą, menopauza. Łagodna sesja jogi odpowiednia dla każdej kobiety. Prowadząca: Ewa Rumieńczyk Mianowska (Jogins- Kobiecy wymiar jogi).

Komentarze naszych czytelników

  • tylko korzystać

    2024-06-12 08:40:39

    ja tam na trawie wolę co innego robić tym bardziej że w Radomiu traw po pas bo gospodarz nie goli

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych