Środa 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Rusza budowa hali sportowej w Iłży

dm, powiatradomski.pl 2024-04-15 14:04:00

Nowoczesna hala sportowo – widowiskowa dla Liceum Ogólnokształcącego w Iłży staje się faktem. Został już wybrany wykonawca, firma Czarbud z Radomia, która będzie miała 15 miesięcy na realizację prac. Nowy obiekt to odpowiedź władz powiatu na oczekiwania i marzenia całej społeczności szkolnej.

Starostwo Powiatowe w Radomiu rozstrzygnęło przetarg na wyłonienie wykonawcy prac. Zwyciężyła radomska firma Czarbud, która za realizację inwestycji zaproponowała kwotę nieco ponad 6,3 miliona złotych oraz 84-miesięczną gwarancję powykonawczą. Jeśli nie będzie odwołań innych oferentów, w najbliższych dniach zostanie podpisana umowa z wybraną firmą. Na budowę hali sportowo – widowiskowej będzie ona miała 15 miesięcy od dnia podpisania umowy.

– Po 70 latach istnienia szkoły wreszcie udaje nam się rozpocząć wielką inwestycję, czyli budowę hali sportowo-widowiskowej, bo tam leżą już miejsca do oglądania wydarzeń sportowych i kulturalnych Liceum Ogólnokształcące Ogólnokształcącego i użyta inwestycja będzie kosztować blisko 7 milionów złotych – mówi wicestarosta radomski Krzysztof Kozera.

– Nowa hala w pełni odpowiada naszym potrzebom, a świadczyć o tym fakt, że kiedy na spotkaniu młodzież zobaczyła wizualizacje, to jej reakcje potwierdziły słuszność tej decyzji. Warunki lokalowe jeśli chodzi o wychowanie fizyczne, mieliśmy jak sprzed 70 lat, stąd też ten nowoczesny obiekt będzie ogromną atrakcją i spełni marzenia nie tylko społeczności szkolnej, ale i mieszkańców – mówi Agnieszka Kopeć – Fila, dyrektor iłżeckiego liceum.

Przypomnijmy, że Powiat Radomski pozyskał na ten cel blisko 6,5 miliona złotych z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Galeria zdjęć

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych