Piątek 2 maja
Zygmunta, Atanazego, Anatola

Powstanie nowa droga dla rowerzystów. W kierunku Domaniowa

dm, UM Radom 2018-03-20 07:55:00

Latem rowerzyści będą mieli ułatwiony przejazd z Borek do drogi wylotowej w kierunku Cerekwi i Domaniowa. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił bowiem przetarg na budowę drogi dla rowerów na odcinku od Maratońskiej do Wapiennej.

Zgodnie z projektem, droga rowerowa będzie dobudowana po południowej stronie ulicy Maratońskiej, od stacji paliw do ronda Łaskiego. Powstaną przejazdy przez Maratońską i Kielecką, a dalej droga rowerowa pobiegnie po północnej stronie ulicy NSZZ Solidarność i włączy się w jezdnię odbarczającą.

Kolejny nowy odcinek będzie przebiegał wzdłuż rzeki Cerekwianki, aż do ulicy Wolanowskiej, gdzie zostanie dobudowany wlot w jezdnię odbarczającą do ulicy Wapiennej.

- W ten sposób powstanie dogodne połączenie, które umożliwi wyjazd w kierunku zalewu w Domaniowie. Dodatkowo, po przedłużeniu bulwarów nad Mleczną, powstanie też wygodny przejazd w kierunku Zamłynia i Starego Ogrodu - wylicza wiceprezydent Konrad Frysztak.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji czeka na oferty do 26 marca. Zwycięzca przetargu będzie miał czas na wykonanie prac do 31 lipca 2018 roku.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap