Czwartek 30 marca
Amelii, Kwiryna, Dobromira
RADOM aktualna pogoda

Pomimo sądowego zakazu nietrzeźwy ponownie wsiadł za kierownicę

dm, KWP 2023-02-03 08:44:00

Kozieniccy policjanci zatrzymali 42-latka, który wczoraj kierował chryslerem w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi. Badanie policyjnym alkomatem wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do dyżurnego kozienickiej policji wpłynęła informacja o poruszającym się w miejscowości Chinów pojeździe marki Chrysler, którego kierujący najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem alkoholu. We wskazane w informacji miejsce błyskawicznie udali się funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, którzy na drodze K-79 w Chinowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego chryslerem. Funkcjonariusze od mężczyzny wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie mężczyzna ma niemal 2,5 promil alkoholu. Ponadto sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 42-latek posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, za co mu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz świadczenie pieniężne od 10 000 zł do 60 000 zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej).

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających jest skrajnie nieodpowiedzialne i może przyczynić się do tragedii na drodze.

Komentarze naszych czytelników

  • YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA.

    2023-02-04 00:17:47

    Nowy wyborca ,,KOnsultantów,, i siKOrskich i Donków REKLAMÓWEK. 

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych