Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława
RADOM aktualna pogoda

Policyjny pościg za pijanym kierowcą. Mężczyzna miał 4 promile alkoholu!

dm, KWP 2022-10-25 17:30:00

Do 5 lat więzienia grozi 32-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policją. Mężczyzna został po pościgu zatrzymany przez mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego białobrzeskiej komendy. Okazało się, że był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie w miejscowości Pierzchnia (powiat białobrzeski, gmina Stara Błotnica).

Policjanci z ruchu drogowego białobrzeskiej komendy chcąc zatrzymać do kontroli drogowej opla wydali wyraźny sygnał nakazujący zatrzymanie. Kierowca "osobówki" zwolnił i zaparkował na poboczu. W momencie, kiedy mundurowi podchodzili do niego, ten z dużą prędkością ruszył i zaczął odjeżdżać w kierunku Radzanowa.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za oplem. Jadąc za nim oznakowanym radiowozem, użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wydając kierowcy wyraźne znaki do zatrzymania. Kierujący zlekceważył polecenie i cały czas uciekał przed radiowozem jadąc przez miejscowość Rogolin, a następnie w kierunku Radzanowa. 

Podczas ucieczki policjanci swoim radiowozem zajechali drogę kierującemu oplem zmuszając go do zatrzymania pojazdu. Szybko wyszedł na jaw powód ucieczki mężczyzny. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, że  miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie, ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania autem.

Mężczyzna był na tyle nieodpowiedzialny, że w takim stanie przewoził również pasażerów. 32-letni  mieszkaniec gminy Radzanów noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz jazdę w stanie nietrzeźwości.

Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. 32-latek odpowie również przed sądem za popełnione wykroczenie tj. kierowanie autem bez wymaganych do tego uprawnień.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych