Poniedziałek 11 grudnia
Damazego, Waldemara, Artura
RADOM aktualna pogoda

Policyjny pościg za młodym kierowcą

dm, KWP 2023-01-22 11:16:00

Mundurowi radomskiej drogówki w ramach działań „drift” po pościgu zatrzymali do kontroli 20-letniego kierowcę audi, który najpierw przekroczył dopuszczalną prędkość, a później zaczął uciekać przed patrolem policji. Funkcjonariusze młodemu kierowcy zatrzymali prawo jazdy. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Około godziny 23 policjanci radomskiej drogówki w ramach współpracy z sąsiednimi jednostkami, zostali skierowani do działań pn.„drift” na teren powiatu zwoleńskiego. Mundurowi w miejscowości Tczów (pow. zwoleński) dokonali pomiaru prędkości pojazdu audi, którego kierowca na obszarze zabudowanym jechał 95 km/h.

Funkcjonariusze za pomocą sygnałów dźwiękowych i świetlnych dali kierującemu sygnał do zatrzymania się, na które on nie reagował. Policjanci podjęli pościg, w którego trakcie kierowca wykonywał niebezpieczne manewry, między innymi wyprzedzał pojazdy, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu dla innych użytkowników drogi.

Po kilku minutach udało się zatrzymać "uciekiniera". Okazało się, że jest nim 20-latek, który uprawnienia posiada od roku. W pojeździe znajdowało się dwóch pasażerów. Kierowca był trzeźwy, a nie zatrzymał do się do kontroli, ponieważ jak tłumaczył myślał, że policjanci jadą za kimś innym. W związku z popełnionym przestępstwem i licznymi wykroczeniami 20-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy i skierowany został wniosek o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że kto pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych polecenia do zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Komentarze naszych czytelników

  • RADOM to PIS +++++

    2023-01-23 07:05:12

    POlake to taka H.Jownia 2050.

  • Mati

    2023-01-23 11:07:43

    PDW 

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych