Wtorek 24 maja
Joanny, Marii, Zuzanny
RADOM aktualna pogoda

Mazowiecki Dzień Wolontariatu

ts 2011-06-12 17:55:00

Koncerty, prezentacje multimedialne, stoiska organizacji pozarządowych i wiele atrakcji czekały na wszystkich, którzy pojawili się w sobotę na dziedzińcu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Mazowiecki Dzień Wolontariatu odbył się w ramach Europejskiego Roku Wolontariatu 2011.

 

Podczas imprezy na dziedzińcu MUW można było odwiedzić stoiska różnych organizacji pozarządowych, które zaprezentowały swoją działalność. Chcemy zmienić wyobrażenie o wolontariuszach. Często postrzegani są wyłącznie, jako pracujący za darmo. A oni mają pasje i serce by bezinteresownie pomagać innym - taki wizerunek pragniemy budować - powiedziała Izabela Siander, pełnomocnik wojewody ds. organizacji pozarządowych. Współorganizatorem imprezy było stowarzyszenie Na Całe Życie, które w swoich statutowych założeniach, poza wyrównywaniem szans edukacyjnych dzieci i młodzieży, czy wspieraniem osób starszych i niepełnosprawnych, promuje również i organizujewolontariat. Imprezę odwiedzili także aktorzy serialu "Ranczo", jedna z organizacji pozarządowych gościła Macieja Jachowskiego, Daniela Wielbę i Marię Niklińską.

Celem Mazowieckiego Dnia Wolontariatu była promocja tej formy pracy oraz wyróżnienie osób bezinteresownie poświęcających swój wolny czas na działania na rzecz inicjatyw społecznych. Ideą przyświecającą imprezie było także zwiększenie wiedzy mieszkańców Mazowsza o wolontariacie.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych