Obecnie na terenie całej radomskiej dyrekcji występuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Na tę trudną sytuację nakłada się plaga wypalania łąk i nieużytków. Często zdarza się, że ogień pod wpływem porywów wiatru przenosi się na tereny leśne. Statystyki pożarowe ruszyły w górę. Od początku marca nasze lasy płonęły już 14 razy. Na szczęście ogień szybko udało się zlokalizować i ugasić.
W celu szybszego lokalizowania źródła ognia i lepszej koordynacji akcji gaśniczej rozpoczęły się dyżury w punktach alarmowo-dyspozycyjnych całej RDLP w Radomiu. 43 wieże obserwacyjne pokrywają teren całej jednostki. Wsparciem są samoloty Dromader, stacjonujące na lotniskach w Piastowie i Masłowie. Leśnicy ściśle współpracują w zakresie akcji gaśniczych ze Strażą Pożarną. Prowadzona jest również kampania „Świadomi zagrożenia” mająca na celu zmniejszenie liczby pożarów w lasach.
Leśnicy mają ustrzec lasy przed pożarami
W związku z rosnącą liczbą pożarów w lasach i dużym zagrożeniem przeniesienia się ognia z wypalanych łąk i nieużytków w głąb lasu, leśnicy rozpoczęli dyżury w punktach alarmowo-dyspozycyjnych na terenie całej RDLP w Radomiu.

Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu
Dodaj komentarz
Przeczytaj też:

''Sondowanie pola literackiego''. 10 lat Nagrody Gombrowicza
![Mieszkańcy Radomia świętowali z 6MBOT [ZDJĘCIA]](./zarzadzanie/uploads//artykuly/artykuly/2025/05/58173/3fc776932de81393ab8038a2662ffb0d-310-180.jpeg)
Mieszkańcy Radomia świętowali z 6MBOT [ZDJĘCIA]

Ratownicy medyczni uczyli się technik samoobrony

Bez hamulców - jazda bez trzymanki

ZUS: do 20 maja czas na rozliczenie składki zdrowotnej
