Sobota 21 maja
Kryspina, Wiktora, Jana
RADOM aktualna pogoda

Chłopiec przestał oddychać. Pomogła mu dzielnicowa

dm, KWP 2022-01-15 13:31:00

Postawa sierż. szt. Dagmary Komorowskiej z Komisariatu Policji w Jedlińsku potwierdza, że policjantem jest się zawsze. W czasie wolnym od służby, w trakcie powrotu do domu, ruszyła z pomocą chłopcu, który przestał oddychać.

Do zdarzenia doszło w Wielogórze na ul. Warszawskiej. Wracająca ze swoimi dziećmi, w trakcie dnia wolnego, dzielnicowa z Komisariatu Policji w Jedlińsk, sierż. szt. Dagmara Komorowska, zatrzymała swój pojazd przed sygnalizacją świetlną. Na sąsiednim pasie zatrzymała się kobieta, która roztrzęsiona wysiadła z auta i zaalarmowała, że jej syn nie oddycha i sinieje.

Policjantka, przekazała tylko informację swoim dzieciom, że na chwilę je zostawi, po czym bez wahania zatrzymała ruch na drodze, a następnie zaczęła udzielać pierwszej pomocy poszkodowanemu chłopcu. M.in. udrożniła drogi oddechowe oraz ułożyła go w pozycji bocznej ustalonej. Dzięki szybko podjętym działaniom udało się przywrócić funkcje życiowe chłopcu. Po odzyskaniu przez niego przytomności, kobiety zjechały na pobocze, gdzie oczekiwały na przyjazd załogi pogotowia ratunkowego. Dziecko zostało przewiezione do szpitala na dalsze badania, po których wróciło do domu.

Zachowanie naszej koleżanki pokazuje, jak ważna jest znajomość zasad pierwszej pomocy, a jej zdecydowana i szybka reakcja miała ogromny wpływ na zdrowie i życie chłopca - czytamy na stronie KWP zs. w Radomiu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych