Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

dm, UM Radom 2023-05-16 21:19:00

Rozpoczęła się rekrutacja do radomskich szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024. Podobnie jak w latach ubiegłych jest ona prowadzona drogą elektroniczną.

Na stronie www.oswiatawradomiu.pl została już opublikowana szczegółowa oferta szkół. Ósmoklasiści, po zalogowaniu w systemie, mogą wskazać maksymalnie cztery wybrane placówki, a w nich dowolną liczbę oddziałów. Listę wybranych oddziałów należy ułożyć w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanego. – W tym roku o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych ubiegać się będzie 1,5 rocznika absolwentów podstawówek. Oczywiście miejsc wystarczy, ale w przypadku najpopularniejszych szkół, progi punktowe mogą być dosyć wysokie. Dlatego zachęcam, by spokojnie przeanalizować oferty i w pełni wykorzystać możliwość wskazania czterech szkół i dowolnej liczby klas. To zwiększy prawdopodobieństwo przyjęcia do szkoły będącej w kręgu zainteresowania ucznia – mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Ogółem szkoły ponadpodstawowe, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Radomia zgłosiły chęć uruchomienia 153 oddziałów, a w nich 4626 miejsc. Planowane jest uruchomienie 62 oddziałów w liceach ogólnokształcących, 56 oddziałów w technikach, 33 oddziałów w branżowych szkołach I stopnia oraz 2 oddziałów w szkole artystycznej.

Wydrukowany wniosek, podpisany przez kandydata, należy złożyć w szkole pierwszego wyboru. Kandydaci będą mieli na to czas do 19 czerwca, do godz. 15.00. W przypadku, gdy kandydat na swojej liście preferencji ma wskazał również oddziały dwujęzyczne, oddziały przygotowania wojskowego, oddziały sportowe lub szkołę mistrzostwa sportowego, termin składania wniosków upływa 29 maja, o godz. 15.00.

Wniosek o przyjęcie do szkoły będzie można złożyć osobiście w wersji papierowej lub drogą elektroniczną. W takim przypadku warunkiem jest to, aby rodzice/opiekunowie prawni kandydata wskazani we wniosku posiadali Profil Zaufany.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną opublikowane 21 lipca.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych