Samorząd miejski liczącego 196 tys. mieszkańców Radomia przymierza się do modernizacji dziewięciu ulic w ramach inwestycji, która uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W tym celu Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił przetarg dotyczący opracowania dokumentacji projektowej dla inwestycji. Jak wskazuje zamawiający, do zadań wykonawcy będzie należało również uzyskanie pozwolenia na budowę bądź zgłoszenie prac niewymagających takowego. Zadanie powinno zostać zrealizowane w terminie 8 miesięcy, począwszy od dnia zawarcia umowy.
Zamawiający, z racji ograniczonego czasu na pozyskanie dokumentacji projektowej oraz funkcjonalnego powiązania zakresu poszczególnych zadań w ramach inwestycji, nie dokonał podziału zamówienia na części. Rozbudowane mają zostać:
– ulica 25 Czerwca na odcinku łączącym ulice Kelles-Krauza i Struga (DP nr 5304W),
– ulica Struga na odcinku łączącym ulice 25 Czerwca i Grzybowską (DP nr 5312W),
– ulica Kilińskiego (DG nr 530065W),
– ulica Witolda (DG nr 530175W),
– ulica Żeromskiego na odcinku łączącym ulice 25 Czerwca i Zbrowskiego (DP nr 5347W),
– ulica Plac Jagielloński (DG nr 530047W),
– ulica Kozienicka (DP nr 5312W),
– ulica Sucha (DP nr 5342W),
– ulica Okulickiego na odcinku łączącym ulice Główną i Czarnieckiego (DP nr 5347W).
Wszystkie wyżej wymienione ulice znajdują się w ścisłym centrum Radomia. W niemal wszystkich przypadkach przewidziano budowę ciągu pieszo-rowerowego lub drogi rowerowej oraz przebudowę chodnika. Wyjątkiem jest ulica Plac Jagielloński, w przypadku której zaplanowano wyłącznie przebudowę chodnika. Łączna długość nowo powstałych i przebudowanych elementów infrastruktury dla pieszych i rowerzystów wyniesie blisko 6,5 kilometra. Większość spośród wyżej wymienionych ulic doczeka się także przebudowy łącznie 13 przystanków autobusowych wraz z peronami i wiatami przystankowymi.
W przypadku zatok autobusowych konieczne będzie ich zaprojektowanie z myślą o obsłudze autobusów elektrycznych, których naciski na oś są wyższe. Wykonawca zaprojektuje także dla określonych lokalizacji wyniesioną tarczę skrzyżowania, zmianę organizacji ruchu poprzez przeniesienie buspasa, przebudowę skrzyżowania wraz ze zmianą jego geometrii i przebudową sygnalizacji świetlnej oraz wyznaczenie przejścia dla pieszych pomiędzy przystankami.
Oferty w przetargu będzie można składać do dnia 2 września bieżącego roku do godziny 9:00. Ich otwarcie nastąpi godzinę później. Głównym kryterium oceny ofert będzie oczywiście cena, podobnie jak w przypadku większości przetargów drogowych w Polsce. Z tego tytułu potencjalni wykonawcy będą mogli uzyskać maksymalnie 60% punktów. Zamawiający weźmie również pod uwagę kwalifikacje i doświadczenie zawodowe osoby wyznaczonej na stanowisko projektanta drogowego – w tym przypadku możliwe będzie przyznanie do 40% punktów.
Radom szuka projektanta rozbudowy dziewięciu ulic
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy dziewięciu ulic, stanowiących fragmenty dróg powiatowych i gminnych. Planowany zakres prac obejmuje przede wszystkim budowę i przebudowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów. Inwestycja uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.