Środa 19 czerwca
Gerwazego, Protazego, Borzysława
RADOM aktualna pogoda

Lotnisko Warszawa-Radom: Podróżowanie w nowoczesnym i komfortowym stylu

Artykuł sponsorowany 2023-10-01 07:03:00

Port Lotniczy Warszawa-Radom jest najmłodszym i najnowocześniejszym lotniskiem w Polsce, które dynamicznie się rozwija i rozszerza swoją ofertę. Jego położenie to strategiczny punkt na mapie regionu oraz kraju, który nie tylko umożliwia podróże pasażerom, ale również pełni ważną rolę w obszarze rozwoju gospodarczego. Nowo wybudowany terminal jest miejscem, które prezentuje się atrakcyjnie oraz spełnia wysokie standardy funkcjonalności. Zapewnia komfort i wygodę, a co ważne, został on dostosowany, aby być przyjaznym dla osób z niepełnosprawnościami i tych, którzy mają ograniczoną sprawność ruchową.

Łatwy dojazd i darmowe busy dla pasażerów

Lotnisko znajduje się zaledwie 3 km od centrum Radomia i około 100 km od Warszawy. Dzięki rozbudowanej sieci dróg i dogodnym środkom komunikacji publicznej, dojazd do lotniska jest szybki, nie tylko dla mieszkańców Radomia i stolicy, ale również dla innych miejscowości w regionie. Port lotniczy jest połączony drogami szybkiego ruchu, więc dojazd samochodem pozwala ominąć często zakorkowane ulice w mieście. Natomiast dla osób, które chcą dotrzeć bez wykorzystania własnego środka transportu, Lotnisko Warszawa-Radom oferuje tzw. Shuttle bus. Są to bezpłatne busy kursujące na poszczególnych trasach, które w znaczny sposób ułatwiają dostępność do korzystania z usług lotniskowych. Na chętnych czekają przejazdy busem w obu kierunkach na trasach: Dworzec Centralny – Lotnisko Chopina – Lotnisko Warszawa-Radom oraz Kielce – Skarżysko-Kamienna – Lotnisko Warszawa-Radom. Rozkład kursów jest dostosowany do aktualnej siatki lotów. Połączenie z dworcem centralnym w Warszawie umożliwia kontynuowanie podróży drogą kolejową.

Dojazd do Lotniska Warszawa-Radom możliwy jest również przy wykorzystaniu transportu kolejowego, gdyż ze stacji Radom Główny na lotnisko Warszawa-Radom kursują linie autobusowe nr 5 i 14. Takie rozwiązania zwiększają dostępność lotniska dla wielu mieszkańców z całej Polski. Od grudnia Polregio ma dostosować tak siatkę połączeń kolejowych z Kielc, aby była zgrana z radomską komunikacją miejską na lotnisko.

Wygodne opcje parkingowe

Lotnisko Warszawa-Radom kładzie nacisk na wysoki poziom komfortu podróżnych na każdym etapie ich podróży. Dla pasażerów, którzy docierają na lotnisko własnym środkiem transportu, zostały utworzone dwa parkingi: P1 i P2, które są zlokalizowane bezpośrednio przed terminalem, zarówno dla postojów godzinowych, jak i długoterminowych. Dla osób podwożących lub odbierających swoich bliskich czy znajomych istnieje strefa Kiss&Fly. Jest to idealna opcja, ponieważ postój na Kiss&Fly jest darmowy do 10 minut.

Na lotnisku istnieje wygodna opcja płacenia za parking przy użyciu aplikacji Apcoa Flow. Usługa pozwala na automatyczne otwieranie szlabanów, pobieranie opłaty zgodnie z cennikiem parkingowym oraz przedłużenie czasu parkowania bez konieczności powrotu do samochodu.

Na oficjalnej stronie lotniska, w zakładce dla pasażera znajdują się nie tylko szczegółowe informacje o transporcie i parkingu, ale też mapa parkingów.

Podróże bez wysokich kosztów

Siatka połączeń lotniczych składa się z ciekawych i atrakcyjnych na urlop kierunków, a ceny biletów lotniczych są konkurencyjne, względem innych lotnisk. Przyglądając się przykładowej ofercie, ceny połączeń do Paryża obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT zaczynają się już od 90 zł. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którzy cenią sobie ekonomiczne podróżowanie, nie rezygnując przy tym z wysokiej jakości obsługi.

Udogodnienia w terminalu

Oprócz możliwości zrobienia zakupów w sklepie wolnocłowym, osoby oczekujące na odlot samolotu mogą skorzystać z kawiarni oraz restauracji, zarówno w strefie przed, jak i po kontroli paszportowej. Lokale gastronomiczne na lotnisku to nie tylko kwestia wyboru jedzenia, to także sposób na relaks i odpoczynek przed podróżą, a w menu można znaleźć różnorodne smaki dopasowane dla każdego podniebienia.

Dodatkowym udogodnieniem są dostępne usługi finansowe. Obecność bankomatów i kantorów na lotniskach to udogodnienia dla podróżnych, dające możliwość dostępu do gotówki i wymiany walut, ułatwiając organizację podróży, a dla tych, którzy zapomnieli jej wymienić przed podróżą, mogą okazać się prawdziwym ratunkiem.

Na Lotnisku Warszawa-Radom, odprawa przebiega szybko i sprawnie. Pasażerowie mogą skorzystać ze stanowisk odprawy, najlepiej będąc na 2 godziny przez odlotem. Po zakończeniu odprawy, podróżujący przechodzą przez kontrolę bezpieczeństwa, która jest zorganizowana w sposób efektywny i sprawny, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące odprawy są dostępne na oficjalnej stronie internetowej lotniska w zakładce dla pasażera.

Lotnisko Warszawa-Radom to więcej niż tylko punkt startowy podróży. To miejsce, w którym komfort i konkurencyjne ceny idą w parze, a lotnisko zapewnienia równy dostęp do podróży lotniczych dla wszystkich. To miejsce, w którym zaczynają się wakacje.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą Lotniska Warszawa-Radom na stronie: www.rdo.waw.pl. Tam znajdą Państwo także szczegółowe informacje dotyczące dojazdu, rozkładów jazdy i lotów oraz innych przydatnych usług.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych