Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Radomiak przegrał w pierwszym czwartkowym sparingu

dm, radomiak.pl 2023-01-19 11:37:00

W pierwszym czwartkowym meczu kontrolnym rozegranym na obozie w Turcji piłkarze Radomiaka przegrali 1:2 z TSV Alemannia Aachen 1900 z Niemiec. Bramkę dla Zielonych zdobył Dominik Sokół.

W pierwszej połowie kilka pewnych interwencji zanotował Albert Posiadała, ale również radomianie byli nieskuteczni pod bramką rywali. W 27. minucie to jednak niemiecka drużyna wyszła na prowadzenie, gdy Dino Bajric pokonał naszego bramkarza. Dziesięć minut później Dominik Sokół wyrównał, strzelając ładnego gola z 20. metrów.

W drugiej części gry Radomiak próbował zaskoczyć rywala akcjami oskrzydlającymi, jednak to Elsamed Ramaj pokonał Alberta Posiadałę w 59. minucie spotkania. Alemannia Aachen przeprowadziła ładną akcję i ponownie objęła prowadzenie. Zieloni do końca meczu chcieli odpowiedzieć, kilka indywidualnych akcji przeprowadził Daniel Pik, ale zabrakło skuteczności i to rywale z Niemiec cieszyli się z końcowego triumfu.

Warto zaznaczyć, że w pojedynku tym zagrało kilku wychowanków Akademii Radomiaka, tj. Kacper Wiatrak, Jakub Nowakowski, Jakub Snopczyński, Miłosz Żurawski oraz Mikołaj Molendowski. Gratulujemy i życzymy kolejnych występów w pierwszej drużynie Zielonych!

O godz. 15:00 czasu polskiego Radomiak zmierzy się z Neftchi Fargona z Uzbekistanu.

Radomiak Radom - TSV Alemannia Aachen 1900 1:2 (1:1)
Dominik Sokół 37 - Dino Bajric 27, Elsamed Ramaj 59

Radomiak: Albert Posiadała (82. Michał Jerke) - Daniel Pik, Pedro Justiniano, Mateusz Cichocki, Kacper Wiatrak (46. Jakub Snopczyński), Luizão (75. Mikołaj Molendowski), Thabo Cele (67. Miłosz Żurawski), Jakub Nowakowski, Roberto Alves (46. Daniel Łukasik), Dominik Sokół, Jean Franco Sarmiento.