Wtorek 23 kwietnia
Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Porażka Radomiaka w ostatnim sparingu

dm, radomiak.pl 2023-01-19 17:35:00

W ostatnim meczu kontrolnym rozegranym podczas obozu w Turcji piłkarze Radomiaka przegrali 1:2 z Neftchi Fargʻona z Uzbekistanu. Bramkę dla Zielonych zdobył Roberto Alves.

Nasz zespół od początku spotkania dominował, już w 2. minucie Machado uderzył głową nad bramką po dośrodkowaniu Jakubika, a trzy minuty później ten sam zawodnik nie wykorzystał 100% okazji, strzelając z kilku metrów nad poprzeczką. Zemściło się to w 27. minucie, gdy Kobylaka - po nieporozumieniu w szeregach defensywnych Radomiaka - pokonał jeden z napastników Neftchi.

Druga połowa rozpoczęła się od błędu R. Rossiego i w 49. minucie było już 2:0 dla ekipy z Uzbekistanu. Następnie próby Rochy i Cayargi nie przyniosły skutku, aż w 82. minucie Machado był faulowany w polu karnym rywali, a "jedenastkę" na gola zamienił Roberto Alves, który zastąpił Donisa. Do końca radomianie naciskali, ale nie zdołali wbić drugiej bramki i przegrali na zakończenie zgrupowania w Turcji.

Dla Zielonych był to ostatni sprawdzian przed rundą wiosenną PKO BP Ekstraklasy. W piątek nasza drużyna wróci do Polski, natomiast 27 stycznia zagra w Legnicy z miejscową Miedzią mecz 18. kolejki ligowej.

Radomiak Radom - Neftchi Fargʻona 1:2 (0:1)
Roberto Alves 82 (k) - dla Radomiaka

Radomiak: Gabriel Kobylak - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mike Cestor, Dawid Abramowicz - Lisandro Semedo (85. Jean Franco Sarmiento), Chrístos Dónis (63. Roberto Alves), Francisco Chico Ramos (72. Thabo Cele), Berto Cayarga, Luís Machado - Leonardo Rocha.