Czwartek 25 kwietnia
Jarosława, Marka, Elwiry

Porażka Radomiaka w drugim sparingu w Turcji

dm, radomiak.pl 2023-01-15 11:12:00

W drugim meczu kontrolnym rozegranym podczas obozu w Turcji piłkarze Radomiaka przegrali 2:3 z Fotbal Club Botoșani z Rumunii. Dwie bramki dla Zielonych zdobył Leonardo Rocha.

W 22. minucie Leonardo Rocha wyprowadził nasz zespół na prowadzenie, wykorzystując dośrodkowanie Luisa Machado. Trzy minuty później nowy piłkarz Radomiaka, ponownie głową pokonał bramkarza Rumunów, tym razem strzelając po asyście Damiana Jakubika. Dziesięć minut później rywale zdobyli bramkę kontaktową.

W drugiej połowie, po dominacji Zielonych w pierwszej części gry, mecz się wyrównał, a po zmianach w naszej drużynie, FC Botoșani zdobyło dwa gole i wygrało spotkanie 3:2.

Dawid Abramowicz i Leandro nie zagrali z powodu przeziębienia, Filipe Nascimento jest kontuzjowany, zaś Daniel Łukasik i młodzi zawodnicy obserwowali mecz z wysokości trybun. Z kolei Dominik Sokół cały pojedynek przesiedział na ławce rezerwowych.

W czwartek, na dzień przed zakończeniem obozu w Turcji, Radomiak zagra dwa sparingi jednego dnia, najpierw z Alemannią Aachen z Niemiec, a później z Neftchi Fargona z Uzbekistanu.

Radomiak Radom - Fotbal Club Botoșani 2:3 (2:1)
Leonardo Rocha 22, 25 - Alin Șeroni 35, Eduard Florescu 63, Mihai Roman I 73

Radomiak: Kobylak (65. Posiadała) - Jakubik, Justiniano, R. Rossi, Cestor (75. Cichocki), Luizao (75. Nowakowski), Donis (46. Cele), Chico Ramos (46. Alves), Machado (70. Cayarga), Semedo (65. Pik), L. Rocha (60. Sarmiento).