Sobota 22 czerwca
Pauliny, Flawiusza, Agenora
RADOM aktualna pogoda

Otwarcie nowego stadionu przy ul. Struga

dm, UM Radom 2023-07-31 18:33:00

Nowy stadion piłkarski przy ul. Struga 63 oficjalnie oddany do użytku. Do przecięcia symbolicznej wstęgi zostali zaproszeni uczestnicy turnieju otwarcia, w którym wzięło udział kilkuset najmłodszych adeptów futbolu. - To oni będą budowali przyszłość radomskiej piłki. Mam nadzieję, że za kilka czy kilkanaście lat zobaczymy ich na tym samym boisku w rozgrywkach ligowych - mówi prezydent Radosław Witkowski. 

W uroczystym otwarciu stadionu wzięli także udział byli piłkarze Radomiaka, m.in. Ryszard Mrozek, Arkadiusz Skonieczny czy Bernard Bojek. Obecny był też Jacek Czachor, syn Aleksandra Czachora - jednego z dwóch braci występujących przed laty w radomskiej drużynie i będących patronami obiektu.

Oddany do użytku stadion ma dziś ponad 8300 miejsc, ale - jak podkreśla prezydent - to dopiero pierwszy etap budowy, a w planach jest kolejny, w tym m.in. budowa wschodniej i zachodniej trybuny. - Od prawie 40 lat żyliśmy marzeniami. Teraz, po kilku latach udało się rozwiązać wszelkie problemy i ominąć rafy. W efekcie możemy cieszyć się z tego, że mamy nowy stadion. Mam nadzieję, że zawsze będą wypełniały go wspaniałe sportowe emocje - dodaje Radosław Witkowski

Nowy stadion piłkarski przy ul. Struga 63 spełnia wymogi licencyjne. Płyta boiska jest podgrzewana, a zamontowane oświetlenie umożliwia rozgrywanie spotkań o dowolnej porze i prowadzenie transmisji telewizyjnych. Pod południową i północną trybuną znajduje się w sumie 170 pomieszczeń, w tym toalety, zaplecze gastronomiczne, punkty pomocy medycznej czy pomieszczenia techniczne.

Pierwszy ligowy mecz na nowym stadionie Radomiak rozegra 5 sierpnia, a rywalem będzie zespół Cracovii. Początek o godz. 20.

Galeria zdjęć

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych