Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Martyna Kotwiła srebrną medalistką Mistrzostw Europy

2022-08-22 08:18:00

Zawodniczka RLTL Optimy Radom Martyna Kotwiła zdobyła srebro choć ne pobiegła w finale sztafety 4x100 m lekkoatletycznych Mistrzostw Europy odbywających się na stadionie olimpijskim w Monachium. Wystartowała jednak we wcześniejszym biegu półfinałowym i wraz z pozostałymi biegaczkami z reprezentacji Polski mogła się cieszyć podczas dekoracji z medalu.

Martyna Kotwiła dobrze pobiegła podczas półfinału gdzie zaprezentowała się podczas drugiej zmiany. Polki w składzie: Magdalena Stefanowicz, Martyna Kotwiła, Marika Popowicz–Drapała i Ewa Swoboda, osiągając czas 43.49 sek. zajęły trzecie miejsce i zapewniły sobie udział w finale.

W decydującej o rozdziale medali rozgrywce trenerzy zdecydowali się na zmiany w składzie, w którym pojawiły się Pia Skrzyszowską, która niespełna godzinę wcześniej zdobyła złoty medal na dystansie 110 m oraz na Anna Kiełbasińska. Biało-czerwony pobiegły w czasie nowego rekordu Polski 42.61 sek. co dało im srebrne medale. Polki uległy Niemkom – 42.34 sek., trzecie były Włoszki Po brąz sięgnęła reprezentacja Włoch - 42.84 sek.

Podczas dekoracji, wszystkie zawodniczki reprezentacji Polski biorące udział w biegach otrzymały srebrne medale. Gratulujemy Martynie Kotwile.