Niedziela 14 czerwca
Elizy, Bazylego, Waleriana

Łukasz Kruk z Moya Radomki ze szczególnym wyróżnieniem na gali Polskiej Ligi Siatkówki

mk 2026-05-21 14:16:00

Łukasz Kruk, pełniący od wielu lat funkcje dyrektora sportowego Moya Radomki otrzymał najwyższe wyróżnienie, bo złota odznakę PLS.

Łukasz Kruk, czwarty z lewej strony, dyrektor Moya Radomka Radom

autor: Moya Radomka Radom

Uroczysta Gala Polskiej Ligi Siatkówki odbyła się w środę 20 maja w warszawskim ATM Studio. Kilkuset gości miało okazję wrócić do najważniejszych momentów minionego właśnie sezonu, poznać najlepszych sportowców wspomnianego okresu i partnerów biznesowych. 

– Ten sezon był niezwykły, zarówno wśród pań, jak i panów mamy zespoły mistrzów Polski, które pierwszy raz sięgnęły po złote medale. Jesteśmy w procesie transformacji, bo dziś już mówimy nie o budowie zespołów siatkówki, a o budowie klubów siatkówki. Ten proces już się rozpoczął i jest największym osiągnięciem tego sezonu – mówił prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Artur Popko.

W trakcie warszawskiej gali wyróżniono najlepszych z najlepszych, czyli siatkarki i siatkarzy rozgrywek 2025/2026. Siatkarką sezonu 2025/2026 TAURON Ligi została zawodniczka UNI Opole Katarzyna Zaroślińska-Król, a siatkarzem Mateusz Bieniek z Aluronu CMC Warty Zawiercie.

Jedną z wyróżnionych osób był Łukasz Kruk. Były rozgrywający siatkarskiej drużyny Czarnych Radom, a po zakończeniu kariery, sprawujący już funkcje działacza. Ostatnio Kruk pełni miano dyrektora w Moya Radomce i jako jedyny przedstawiciel naszej drużyny został dostrzeżony przez Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki.

Ten wręczył mu złotą odznakę PLS za zasługi w sporcie.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap