Środa 12 czerwca
Janiny, Onufrego, Leona
RADOM aktualna pogoda

W Radomiu będzie mini Air Show

dm, radioradom.pl 2021-05-30 13:40:00

Jednodniowe wydarzenie zorganizuje 42. Baza Lotnictwa Szkolnego z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia. W programie imprezy będzie m.in. przelot Orlików, Biało-Czerwonych Iskier z Dęblina, pokaz samolotów F-16 czy zrzut desantu - poinformowało Radio Radom.

Biało-Czerwone Iskry

Gratka dla fanów lotnictwa. W wakacje, 31 lipca odbędzie się Pokaz Lotniczy z okazji 10-lecia 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. W widowisku podniebnych akrobacji wezwą udział m.in. Biało-Czerwone Iskry czy F-16 Tiger Demo Team Poland.

- Będzie to Airshow na mniejszą skalę, substytut radomskich Międzynarodowych Pokazów Lotniczych, odwołanych z powodu pandemii - mówi w rozmowie z Radiem Radom major Rafał Łyżwa, oficer prasowy 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

Pokazy Lotnicze z okazji 10-lecia radomskiej bazy uświetnią koncerty i wystawa wojskowego sprzętu. Jak dodaje major Łyżwa, będzie to całodniowa impreza na Sadkowie o charakterze rodzinnego pikniku połączona z dniem otwartych koszar.

Lotnictwo Wojskowe w Radomiu swój początek datuje na rok 1927.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych