Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Ulica Gęsia na Kapturze rozpoczyna tegoroczny Radomski Program Drogowy

dm, MZDiK 2021-04-21 08:25:00

Aż sześć firm jest zainteresowanych wykonaniem utwardzenia ulicy Gęsiej na radomskim Kapturze. Jest to pierwsza droga, na której takie roboty zostaną w tym roku przeprowadzone w ramach Radomskiego Programu Drogowego. - W najbliższych planach mamy utwardzenie sześciu kolejnych fragmentów ulic gruntowych w różnych częściach miasta - poinformowało MZDiK.

Ulica Gęsia na Kapturze będzie wkrótce utwardzona. Foto: mzdik.pl

Ulica Gęsia ma około 170 metrów długości. Łączy ona ulice Chłodną oraz Polną. W ogłoszonym przetargu wystartowało sześciu oferentów. Na sfinansowanie inwestycji zarezerwowano kwotę 211 tysięcy złotych. Wszystkie oferty były tańsze - od ponad 133,5 tysiąca złotych do niemal 185 tysięcy. Najtańsza propozycja została złożona przez firmę Artex z Radomia. Wykonawca zadania zostanie wyłoniony po standardowym sprawdzeniu ofert pod kątem formalnym, rachunkowym i prawnym. Rozstrzygnięcie przetargu powinno nastąpić za około 3-4 tygodnie.

Radomski Program Drogowy został oficjalnie zainaugurowany w lutym 2016 roku na ulicy Kleeberga na Koziej Górze (obok tamtejszego kościoła). Od tamtej pory utwardzono łącznie 151 fragmentów ulic gruntowych w całym mieście.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych