Środa 19 czerwca
Gerwazego, Protazego, Borzysława
RADOM aktualna pogoda

Rolkarze znów zawładną miastem. Będą utrudnienia

dm, MZDiK 2021-06-19 10:59:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku ze zgromadzeniem Nightskating, w dniach 19 czerwca 2021 roku (sobota) w godzinach około 13:00-14:00 i 20 czerwca 2021 roku (niedziela) w godzinach około 19:30-20:30 wystąpią utrudnienia w ruchu i w komunikacji.

Przejazd rolkarzy (według zapowiedzi organizatorów - od około 60 do 150 uczestników) odbędzie się pod nadzorem policji z terenu Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr. Również tam nastąpi w obydwa dni zakończenie tego zgromadzenia.

Trasa w sobotę od około godziny 13:00: Parkowa, Warszawska, Malczewskiego, Kelles-Krauza, Struga, Pileckiego, Kelles-Krauza, 25 Czerwca, Żeromskiego, Młynarska, Kolberga, Zbrowskiego, Katowicka (na tym fragmencie trasa planowana wcześniej przez organizatorów zgromadzenia zgłoszonego do Urzędu Miejskiego będzie musiała ulec zmianie ze względu na zamknięcie odcinka ulicy Zbrowskiego przez Wodociągi Miejskie; objazd dla rolkarzy będzie ulicami Kolberga oraz Szklaną), Szklana, Struga, 11 Listopada, Chrobrego, Kusocińskiego, Warszawska i Parkowa.

Trasa w niedzielę od około godziny 19:30: Parkowa, Warszawska, Kusocińskiego, Chrobrego, 11 Listopada, Struga, Grzybowska, Olsztyńska, Szklana, Kolberga, Młynarska, Żeromskiego, trasa N-S, Beliny-Prażmowskiego, Traugutta, Moniuszki, Sienkiewicza, 25 Czerwca, Słowackiego, Żeromskiego, Niedziałkowskiego, Kelles-Krauza, Pileckiego, Chrobrego, Galileusza, Malczewskiego, Warszawska i Parkowa.

Przejazd może spowodować okresowe utrudnienia w ruchu kołowym (jego uczestnicy będą zajmować maksymalnie dwa pasy ruchu w jednym kierunku) oraz kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej (w sobotę mogą one dotyczyć większości linii - wyjątek będą stanowiły tylko linie 2, 8, 11, 14, 15 i 25, a w niedzielę - już wszystkich linii. MZDiK prosi kierowców o zachowywanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych