Niedziela 26 czerwca
Jana, Pawła, Miromira
RADOM aktualna pogoda

Radomscy medycy przestrzegają: ozdrowieńcy wracają do szpitali

dm, warszawa.tvp.pl 2022-01-03 08:35:00

Lekarze alarmują - przechorowanie COVID-19 nie oznacza, że najgorsze już minęło. Z problemem mierzy się Radomski Szpital Specjalistyczny. Ponownej hospitalizacji wymaga tam co piąty ozdrowieniec, a w lecznicy zaczyna brakować miejsc.

Problemy z oddychaniem, sercem, cukrzycą, wątrobą i nerkami - to powikłania, z powodu których, do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego powracają pacjenci, którzy wyszli z niego po wyleczeniu się z COVID-19. To głównie osoby starsze. Część z nich trafia na intensywną terapię. - Gro tych osób już będzie do końca życia na tlenie, więc oni zostają wypisani ze szpitala tymczasowego, czy jakiegoś oddziału zakaźnego, po czym po dwóch, trzech tygodniach trafiają z powrotem, z powodu duszności, jakich stanów zapalnych - powiedział dr n. med. Wojciech Dworzański, koordynator ds. COVID-19 w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

Ryzyko ponownej hospitalizacji największe jest u osób, które ciężko przeszły zakażenie koronawirusem, ale nie tylko. Lekarze obserwują pogorszenie się stanu zdrowia nawet u chorych bezobjawowo. Z tego powodu w radomskiej lecznicy zapchane są oddziały kardiologii, interny i nefrologii. - To będzie duży problem, ponieważ nie ma tylu miejsc, bo też trzeba wszystkie procedury planowe, nieplanowe. Są inne jednostki chorobowe, nasza interna od jakiś dwóch tygodni jest, procentowo to jest jakieś 110 – 115 procent - zaznaczył dr n. med. Wojciech Dworzański.

Osoby, które przechorowały COVID-19 powinny bacznie się obserwować i nie lekceważyć żadnych niepokojących objawów, nawet takich jak problemy z wejściem po schodach.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych