Niedziela 11 maja
Igi, Miry, Lwa

Pacjenci zyskują! Trzecia nowa przychodnia powstaje w Radomiu

cir, portalsamorzadowy.pl 2015-01-12 12:05:00

Informowaliśmy już o dwóch nowych przychodniach POZ jakie powstały po Nowym Roku w Radomiu - Polmedic przy ul. Osiedlowej i w Pogotowiu Ratunkowym przy Tochtermana. W przyszłym tygodniu ma ruszyć trzecia, w szpitalu na Józefowie.

W związku z napiętą w ostatnich dniach sytuacją w służbie zdrowia, NFZ w przyspieszonym trybie podpisywał umowy z nowymi placówkami świadczącymi usługi w ramach POZ. W efekcie zwiększyła się oferta dla pacjentów.

Jak powiedział PAP dyrektor radomskiej delegatury mazowieckiego oddziału NFZ Andrzej Cieślik, paradoksalnie - na konflikcie lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego z ministrem zdrowia skorzystali pacjenci. - W Radomiu mamy trzy nowe przychodnie. Pacjenci będą mieć większy dostęp i możliwość wyboru przychodni oraz lekarzy - stwierdził dyrektor Cieślik.

Placówka podstawowej opieki zdrowotnej w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu ruszy w przyszłym tygodniu. W lecznicy do tej pory nie przyjmowali lekarze rodzinni.

Na przełomie grudnia i stycznia, by zabezpieczyć opiekę medyczną w związku z protestem lekarzy, NFZ w przyspieszonym trybie podpisywał umowy z placówkami chcącymi uruchomić działalność w ramach podstawowej opieki medycznej. Przypomnijmy, że wtedy nową przychodnię w Radomiu utworzyła grupa Polmedic - największa sieć placówek medycznych w Radomiu. 

Jest to już jej siódma poradnia. Polmedic prowadzi działalność m.in. w ramach podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej, rehabilitacji, diagnostyki i tzw. chirurgii jednego dnia. Z usług Polmedicu korzysta miesięcznie ponad 20 tys. pacjentów.

Nowa przychodnia powstała też przy stacji pogotowia ratunkowego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, gdzie do tej pory pacjenci mieli zapewnioną tyko opiekę ambulatoryjną w godzinach nocnych oraz w dni wolne od pracy.

W związku z brakiem porozumienia ws. kontraktów na 2015 r. kilkanaście procent lekarzy po 1 stycznia nie otworzyło swoich przychodni i gabinetów. Punktami spornymi były m.in. nowe obowiązki lekarzy rodzinnych związane z wejściem w życie pakietu onkologicznego oraz sposób finansowania POZ. Ostatecznie strony zawarły porozumienie. 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap