Niedziela 26 czerwca
Jana, Pawła, Miromira
RADOM aktualna pogoda

Można składać wnioski o wypłatę dodatku osłonowego

dm, UM Radom 2022-01-13 16:01:00

Rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o wypłatę dodatku osłonowego. W imieniu prezydenta Radomia zadanie to realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Dodatek osłonowy przysługuje gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Jednoosobowe gospodarstwo domowe otrzyma 400 zł przy założeniu, że jej dochód nie przekroczy 2100 złotych, a gospodarstwom, których głównym źródłem ogrzewania jest: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz gospodarstwa większe mogą otrzymać od 600 do 1150 złotych. Wyższy dodatek osłonowy przysługuje powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem lub paliwami węglopochodnymi.

Wnioski o wypłatę dodatku można składać za pośrednictwem systemów Emp@tia, E-PUAP oraz PUE ZUS. Z kolei wnioski w wersji papierowej należy składać do urn umieszczonych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Osoby, które złożą wniosek jeszcze w styczniu otrzymają dodatek w dwóch ratach: do końca marca oraz między 1 kwietnia a 2 grudnia. Natomiast osobom, które złożą wniosek po 31 stycznia dodatek zostanie wypłacony jednorazowo. Terminem końcowym wypłaty dodatku osłonowego jest 2 grudnia 2022 r.

Szczegółowe informacje na stronie: http://www.mops.radom.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=948&Itemid=1.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych