Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Mazowieccy policjanci i terytorialsi podpisali porozumienie o współpracy

dm, KWP 2021-07-14 15:20:00

Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Waldemar Wołowiec oraz Dowódca 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Witold Bubak podpisali porozumienie o współpracy. Jest ono deklaracją podejmowania wspólnych działań m.in. w przypadku wystąpienia zdarzeń kryzysowych, ratowania życia ludzkiego i poszukiwania osób zaginionych oraz szkolenia w tym zakresie.

Podstawą do zawierania umów pomiędzy brygadami OT a wojewódzkimi komendami Policji jest porozumienie podpisane 5 lutego 2020 przez Dowódcę Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Wiesława Kukułę i Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka. Podpisany dokument przekłada się dziś na praktyczne działania i usprawnia podejmowanie wspólnych akcji wojska i policji na szczeblu lokalnym.

Głównymi założeniami porozumienia zawartego w Komedzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu jest współpraca obejmująca zagadnienia z zakresu zarządzania kryzysowego, ratowania życia ludzkiego i poszukiwania osób zaginionych. Aby przygotować się do takich wspólnych działań prowadzonych w razie zaistnienia sytuacji kryzysowych, klęsk żywiołowych, czy w ramach akcji poszukiwawczych planowane są wspólne szkolenia. Podczas nich będą poruszane tematy m.in. ze sposobu przekazywaniu informacji niezbędnych do realizacji postanowień porozumienia, korzystaniu z bazy szkoleniowej, materiałów szkoleniowych, współpracy kadry instruktorskiej, dydaktycznej oraz pomocy innych specjalistów. Strony będą sobie udzielać wsparcia logistycznego w zależności od potrzeb, polegającego w szczególności na umożliwieniu korzystania - zgodnie z zawartymi umowami np. strzelnic, sprzętu o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym oraz środków transportu.

Już teraz mazowieccy policjanci współpracują z żołnierzami 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. W ramach operacji "Odporna Wiosna" żołnierze WOT prowadzili między innymi wspólne działania z funkcjonariuszami Policji, które miały na celu ograniczenie rozprzestrzenia się koronawirusa. Terytorialsi wspierali policjantów, którzy w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzali, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych