Poniedziałek 29 maja
Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
RADOM aktualna pogoda

''Katolik'' będzie świętował 30-lecie

cir 2021-09-09 06:32:00

Jubileusz 30-lecia obchodzić będzie już wkrótce Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Filipa Neri w Radomiu. Główne obchody odbędą się 24 września w kościele Matki Bożej Królowej Świata oraz budynku szkoły przy ul. Grzybowskiej 22.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Filipa Neri jest koedukacyjną szkołą założoną przez Kongregację Oratorium św. Filipa Neri w 1991 roku jako pierwsza szkoła katolicka w diecezji radomskiej. Szkoła corocznie plasuje się wysoko w rankingu miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy” i „Rzeczypospolitej”, uzyskując Złotą lub Srebrną Tarczę Jakości. 100-procentowa zdawalność matury stała się swego rodzaju wizytówką radomskiego „Katolika”. W ciągu 30 lat mury liceum opuściło 1376 absolwentów.

Szkoła to nie tylko nauka w czterech ścianach. Od 18 lat działa szkolny Teatr Scene. W szkolnej wymianie polsko-niemieckiej na przestrzeni 20 lat wzięło udział ponad 300 uczniów. Popularnością cieszyły się uczniowskie wymiany polsko-angielskie i polsko-węgierskie. Wielkie uznanie w Radomiu zyskał koncert „Wyśpiewana Niepodległa. Historia nutami pisana”, czyli wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z okazji Święta Niepodległości. Wydarzenie to zdobyło sobie stałe miejsce w kalendarzu szkolnym i miejskim. W tym roku radomski „Katolik” świętuje swoje trzydziestolecie.

Program uroczystości:

11.00: Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Marka Solarczyka (kościół Matki Bożej Królowej Świata).

12.00: Część oficjalna uroczystości (Oratorium św. Filipa Neri – dolny kościół).

13.00: Spotkanie po latach (budynek szkoły); możliwość rozmowy z Dyrekcją szkoły, zaproszonymi gośćmi, absolwentami i uczniami.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych