Środa 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Wigilia dla samotnych w Radomiu. Fundacja ''Droga Życia'' poszukuje wolontariuszy

dm, PAP 2021-11-22 08:33:00

Co roku organizowali Wigilię dla osób samotnych, teraz pandemia krzyżuje im plany. Fundacja Chrześcijańska „Droga Życia” z Radomia chce rozdać świąteczne posiłki i paczki na wynos, jednak do ich przygotowania potrzebni są wolontariusze.

Foto: TVP3 Warszawa

Społecznicy planują przygotowanie 600 paczek. Będą w nich upominki, ale i potrawy, które miały znaleźć się na wspólnym stole. Projekt nie uda się bez wsparcia wolontariuszy, bo nie chodzi w nim wyłącznie o wsparcie materialne. Fundacja chce, by darczyńcy podzielili się przede wszystkim swoim czasem.

- To jest cudowne, kiedy mamy właśnie ten czas nie tylko na przekazanie paczki, ale na tą chwilę właśnie rozmowy, czy nawet podzielenie się opłatkiem, z osobami samotnymi. Na tym nam szczególnie zależy, żeby był ten kontakt - powiedziała Nikola Ciesielska z Fundacji Chrześcijańskiej „Droga Życia”.

Do wolontariatu można zapisać się przez stronę internetową fundacji. Za kilka dni ruszyć ma też specjalna infolinia, gdzie będzie można zgłosić potrzebę otrzymania świątecznej paczki, i podać adres, pod który ma ona zostać dostarczona.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych