Poniedziałek 15 kwietnia
Anastazji, Wacława, Leonida
RADOM aktualna pogoda

Utrudnienia na rondzie kozienickim

dm, MZDiK 2021-08-21 09:59:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z pracami na części ronda Popiełuszki, w okresie od 21 sierpnia (sobota) od 6:00 do 22 sierpnia 2021 roku (niedziela) do 6:00 będą tam zmiany w organizacji ruchu. Zostaną wyznaczone objazdy, w tym dla linii miejskich 17 i 26.

Firma Budromost-Starachowice będzie w tym czasie przeprowadzała gwarancyjną wymianę nawierzchni północnej połowy ronda Popiełuszki. W związku z tym zostaną zamknięte następujące odcinki: północna jezdnia ulicy Zwolińskiego (wlot od strony Lublina do ronda Popiełuszki), północna połowa ronda Popiełuszki (od wlotu ulicy Zwolińskiego do wylotu ulicy Żółkiewskiego), północna połowa ulicy Żółkiewskiego (od ronda Popiełuszki do skrzyżowania z ulicą Kozienicką) oraz obie jezdnie ulicy Kozienickiej od ronda Popiełuszki do zakrętu w rejonie hali firmy Jadar.

Ruch na tym odcinku będzie odbywał się w obu kierunkach po południowej jezdni ulicy Zwolińskiego, po południowej połowie ronda Popiełuszki i po południowej jezdni odcinka ulicy Żółkiewskiego (według tymczasowego oznakowania). Przejazd przez rondo będzie możliwy wyłącznie prosto. Ze względów bezpieczeństwa i płynności ruchu nie będzie możliwości zjazdu z ronda Popiełuszki na aleję Wojska Polskiego i dojazdu do tego ronda od strony ulicy Lubelskiej. Aleja Wojska Polskiego między ulicą Lubelską a rondem Popiełuszki będzie służyć tylko jako dojazd do posesji. Pojazdy jadące od strony Kozienic będą mogły dojechać do ulicy Żółkiewskiego tymczasową jezdnią, poprowadzoną częściowo starodrożem ulicy Kozienickiej (obok firmy Jadar). Wyjazd do ulicy Żółkiewskiego będzie tylko w prawo.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Autobusy komunikacji miejskiej linii 17 i 26 będą w trakcie powyższych zmian jeździły objazdami.

Linia 17 - w kierunku pętli Gołębiów / Fołtyn: Struga, 25 Czerwca, Żeromskiego (w tym jezdnią wzdłuż wiaduktu), Szklana, Struga, 11 Listopada, Zbrowskiego, Żółkiewskiego (wiadukt), przejazd pod tym wiaduktem, Holszańskiej, Fołtyn do przystanku Gołębiów / Fołtyn 01 (dla wysiadających oraz wsiadających - przed skrzyżowaniem z Kozienicką); w kierunku pętli Potkanów / Stalowa: Gołębiów / Fołtyn 01 (przed skrzyżowaniem z Kozienicką), Fołtyn, Kozienicka, jezdnia tymczasowa obok firmy Jadar, Żółkiewskiego (wiadukt), Zbrowskiego, 11 Listopada, Struga, Szklana, Żeromskiego (w tym jezdnią wzdłuż wiaduktu), 25 Czerwca, Struga.

Linia 26 - w kierunku pętli Myśliszewice: Struga, 11 Listopada, Zbrowskiego, Żółkiewskiego (wiadukt), przejazd pod tym wiaduktem, Holszańskiej, Fołtyn, Kozienicka; w kierunku pętli Mokra / Wernera lub Janiszew: Kozienicka, jezdnia tymczasowa obok firmy Jadar, Żółkiewskiego (wiadukt), Zbrowskiego, 11 Listopada, Struga.

W trakcie obowiązywania powyższych objazdów będą nieczynne następujące przystanki: Wojska Polskiego / Poranna (NŻ) 07 i 10 (w obu kierunkach), Wojska Polskiego / Kozienicka (NŻ) 09 i 12 (w obu kierunkach), Żółkiewskiego / Kozienicka (NŻ) 04 (w kierunku ronda Popiełuszki), Gołębiów / Fołtyn 02 (na pętli końcowej u zbiegu z ulicą Kozienicką). Przystanki Lubelska / Kaszubska 01 i 02 (w obu kierunkach), Lubelska / Szczecińska 03 i 04 (w obu kierunkach) oraz Lubelska / Chorzowska 05 i 06 (także w obu kierunkach) nie będą obowiązywały dla linii 17.

Na trasach objazdów będą obowiązywały wszystkie przystanki stałe i tymczasowe. Wyjątkami są tutaj przystanki Kozienicka / Fołtyn 05 (w kierunku ronda Popiełuszki), który obowiązuje jedynie dla linii 26 oraz Gołębiów / Fołtyn 01 (w kierunku ulicy Kozienickiej), który będzie wtedy obowiązywał tylko dla linii 10 i 17.

Ze względu na możliwość tworzenia się korków na objazdach autobusy komunikacji miejskiej linii 10, 17 i 26 mogą kursować w tym okresie z opóźnieniami.

Uwaga! Ze względu na krótki okres obowiązywania powyższych korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi następnych przystanków będą automatycznie przestawiać się na właściwe dane na drugim przystanku po powrocie autobusu na stałą trasę danej linii). Z tego powodu na wyświetlaczach na przystankach bezpośrednio za obszarem objętym tymi zmianami przewidywane czasy odjazdów mogą różnić się od rzeczywistych.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych