Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

Sondaż prezydencki. W Radomiu będzie druga tura wyborów

cir 2024-04-03 13:15:16

Dotarliśmy do wyników sondażu dotyczącego I tury wyborów prezydenckich w Radomiu, przygotowanego przez jedną z pracowni badania opinii publicznej. Sondaż jednak nie został ujawniony przez pracownię, gdyż badanie zawiera błąd mogący mieć wpływ na ostateczny wynik wyborów. W badaniu nie uwzględniono bowiem jednej z kandydatek. Zdecydowaliśmy się jednak na publikację sondażu, gdyż pokazuje ona że w Radomiu będzie druga tura wyborów prezydenckich oraz przybliżony rozkład głosów.

W sondażu przez pomyłkę nie uwzględniono Agaty Pater z KWW Widzialny Radom, dlatego pracownia nie opublikowała wyników swojego badania. Spośród pozostałych kandydatów, pierwsze miejsce zajął Radosław Witkowski (Radomski Pakt Samorządowy Radosława Witkowskiego) z poparciem 46,37%. Druga pozycja przypadła Arturowi Standowiczowi (PiS) 21,97%, a trzecia Robertowi Pryglowi (KWW Nowego Prezydenta Radomia R. Prygla) 14,66%.

Dalsze miejsca przypadły: czwarte Marcie Ratuszyńskiej (Radom Dla Mieszkańców) 8,17%, piąte Rafałowi Forysiowi (Konferderacja Przyjaciół) 6,19%, szóste Jarosławowi Kowalikowi (Zjednoczeni dla Radomia) 2,64%.

Wyniki zostały przedstawione bez głosów wyborców niezdecydowanych, czyli tak jak będzie to w dniu wyborów. Niezdecydowanych w Radomiu jest około 17%. Zostali oni rozdzieleni proporcjonalnie do uwzględnionych w badaniu kandydatów.

Badanie opinii przeprowadzono w dniach 29.03-02.04.2024 r. metodą CATI (telefonicznie). Przebadano reprezentatywną próbę 500 pełnoletnich mieszkańców Radomia.

Rozmowa Przedwyborcza. Artur Standowicz

Rozmowa Przedwyborcza. Robert Prygiel

Rozmowa Przedwyborcza. Radosław Witkowski

Rozmowa Przedwyborcza. Dariusz Wójcik

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych