Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

Radomscy terytorialsi dostarczają środki ochrony osobistej

dm 2021-08-14 12:37:00

Po raz kolejny do radomskich placówek medycznych trafiło blisko 350 tysięcy sztuk produktów do ochrony osobistej dla personelu medycznego.

Najważniejszy asortyment to: maseczki filtrujące, google ochronne, fartuchy medyczne, rękawiczki jednorazowe czy płyny do dezynfekcji. Środki pochodzą z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i trafią do 35 placówek na terenie całego miasta.

- Gdy chodzi o bezpieczeństwo i wsparcie lokalnych społeczności, żołnierze 6. Mazowieckiej Obrony Terytorialnej są zawsze gotowi do pomocy. Jak zwykle przy tego typu transportach do konkretnych instytucji można było liczyć na żołnierzy z 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu. Radomscy terytorialsi od początku pandemii COVID-19 niejednokrotnie byli odpowiedzialni za transport, rozładunek oraz dystrybucję materiałów ochrony indywidualnej. Za każdym razem żołnierze muszą zadbać o bezpieczeństwo na każdym etapie realizacji zadania, aby dowieźć środki medyczne na czas i w wyznaczone miejsce. Przywiezione środki pozwolą służbom medycznym udzielać bezpiecznych porad potrzebującym radomianom. Jak zwykle "Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko!" - mówi szer. Małgorzata Nowicka z Zespołu Prasowego 62. BLP w Radomiu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych