Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

Artur Standowicz kandydatem PiS na prezydenta Radomia

dm, portalsamorzadowy.pl 2024-02-27 19:11:00

Były wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz został dziś oficjalnie zaprezentowany jako kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Radomia. PiS zaprezentował też swoich przedstawicieli do Rady Miejskiej. O mandat radomskiej radnej ubiegać się będzie m.in. była mazowiecka kurator oświaty Aurelia Michałowska.

Prezentując kandydaturę Standowicza, szef mazowieckich struktur PiS Marek Suski powiedział, że w Radomiu potrzebny jest prezydent pracowity, kompetentny, który zna się na infrastrukturze, ma doświadczenie samorządowe i rządowe. Poseł zwrócił też uwagę na inne cenne cechy, które - w jego ocenie - ma Artur Standowicz.

- Radom potrzebuje prezydenta, który kocha swoją rodzinę i swoje miasto, jest pogodny, spokojny, gotowy na współpracę ze wszystkimi, umiejący godzić różne interesy i ma wielkie zasługi dla Radomia - powiedział.

Sam kandydat na prezydenta mówił, że "Radom potrzebuje gospodarza, który zadba i uporządkuje miejskie inwestycje i finanse". - Proponuję państwu prezydenturę spokojną, merytoryczną i uporządkowaną - mówił o sobie kandydat PiS na prezydenta Radomia.

Artur Standowicz powiedział, że program, z którym PiS idzie w Radomiu do wyborów samorządowych, będzie się skupiał wokół sześciu bloków tematycznych, tj. infrastruktura, środowisko, zdrowie, edukacja, kultura i społeczność. Zapowiedział, że szczegóły programu wyborczego będzie omawiał na przedwyborczych spotkaniach z mieszkańcami.

PiS we wtorek zaprezentował też kandydatów do Rady Miejskiej w Radomiu. O mandat ubiegać się będzie ponownie większość obecnych radnych PiS, a także m.in. była mazowiecka kurator oświaty Aurelia Michałowska.

Pełna lista kandydatów PiS do Rady Miejskiej:

Okręg nr 1:

1. Artur Standowicz
2. Robert Fiszer
3. Marek Sołśnia
4. Weronika Ścibor
5. Dorota Maria Rejczak-Słupek
6. Teresa Stanik
7. Tomasz Gogacz

Okręg nr 2:

1. Dariusz Wójcik
2. Aurelia Michałowska
3. Ewa Czerwińska
4. Edyta Tkaczyk-Zych
5. Izabela Paluch
6. Tomasz Rudkowski
7. Jan Górak

Okręg nr 3:

1. Łukasz Podlewski
2. Marcin Kaca
3. Kazimierz Staszewski
4. Teresa Skoczek
5. Bernadeta Stanik
6. Anna Skrok
7. Krystian Linowski

Okręg nr 4:

1. Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz
2. Mateusz Kuźmiuk
3. Zuzanna Waniek
4. Krzysztof Góralski
5. Karol Gliński
6. Kamil Brzozowski
7. Magdalena Szczepańska

Okręg nr 5:

1. Paulina Markiewicz
2. Marcin Majewski
3. Małgorzata Półbratek
4. Adam Bocheński
5. Robert Stanisławek
6. Joanna Krzyżanowska
7. Jan Szczepan Kutkowski 

W Radomiu start w wyborach na prezydenta miasta wcześniej ogłosił urzędujący prezydent Radosław Witkowski, wywodzący się z PO, a popierany przez Radomski Pakt Samorządowy, który podpisały KO, Polska 2050, PSL, Nowa Lewica i Bezpartyjni Radomianie. Z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców "Konfederacja Przyjaciół" wystartuje Rafał Foryś. O fotel prezydenta Radomia ubiegać będą się też kandydaci niezależni: Robert Prygiel, Marta Ratuszyńska oraz Jacek Nowak.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych