Wtorek 16 kwietnia
Bernadetty, Cecyliana, Kseni
RADOM aktualna pogoda

15 mln zł z Funduszu Medycznego dla radomskiego szpitala

dm 2023-09-27 08:36:00

Z Funduszu Medycznego przekazane zostanie 15 mln zł na wyposażenie w nowoczesny sprzęt dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego - poinformowali dziś na konferencji prasowej parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.

Czek wręczył wiceminister zdrowia Marcin Martyniak. - Przekazanie tych środków pochodzących z Funduszu Medycznego, jest możliwe dzięki odpowiedzialnej i racjonalnej polityce rządu premiera Morawieckiego. Warto podkreślić, że w ciągu ostatnich 8 lat środki przeznaczane na ochronę zdrowia zostały zdwukrotnione i również dzięki temu takie inwestycje stały się możliwe. A są to inwestycje w bezpieczną i spokojną przyszłość Polek i Polaków w ujęciu zdrowotnym - mówił.

Poseł Marek Suski dodał: - Ciągle pomagamy jak możemy naszemu miastu, ale też radomskiemu szpitalowi. Przypominam bowiem, że wcześniej strona rządowa przekazała 35 mln zł na rozbudowę SOR.

Celem Funduszu Medycznego jest wsparcie działań zmierzających do poprawy zdrowia i jakości życia w Rzeczypospolitej Polskiej przez zapewnienie dodatkowych źródeł finansowania, w tym świadczeń opieki zdrowotnej.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych