Sobota 13 lipca
Irwina, Margarety, Sary
RADOM aktualna pogoda

Dezinformacja... Jak teraz o siebie zadbać? Wykład w Elektrowni

dm 2022-03-28 09:04:00

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu, zaprasza w piątek (1 kwietnia) o godz. 18:00, na wykład dr Iwo Zmyślonego, pt. "Postprawda, dezinformacja i cyberniebezpieczeństwa. Jak teraz o siebie zadbać?".

Co z nami robią nowe technologie? Jak bardzo nas zmieniają? Jakie niosą szanse, a jakie zagrożenia? Jak się rozwijać w świecie permanentnej zmiany? Jak nam w tym może pomóc doświadczenie sztuki?

Zapraszamy na cykl rozmów wokół antropologii designu i nowych technologii. Spotkania poprowadzi dr Iwo Zmyślony – projektant zmiany, trener i doradca biznesu, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Sztuki w Szczecinie. Autor cyklu podcastów „Artfulness” na Audioteka.pl oraz współautor cyklu „VUCA Nocą”.

Podczas pierwszego ze spotkań zajmiemy się wpływem nowych technologii na nasze bezpieczeństwo społeczne i psychiczne. Skupimy się na mechanizmach szerzenia dezinformacji oraz na czynnikach, które je napędzają – uwarunkowaniach poznawczych i socjologicznych. Powiemy sobie, na czym polega postprawda, fake newsy oraz deepfakes, i czym różnią się od kłamstwa i propagandy. Zastanowimy się również, jak sobie radzić ze stresem i zadbać o swój dobrostan wobec poczucia dezorientacji, niepewności i braku wpływu.

Wstęp – 5 zł

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

Komentarze naszych czytelników

  • DEZINFORMACJA.

    2022-03-28 14:30:58

    TSECIA ,,osoba,, w państwie z KOciarskich KOmuchów.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych