Niedziela 1 października
Danuty, Remigiusza, Romana
RADOM aktualna pogoda

Wystawa "Przemysł - siła miasta. Radom w latach 1918 - 1989"

dm, UM Radom 2022-04-25 08:39:00

"Przemysł – siła miasta. Radom w latach 1918-1989" - to tytuł wyjątkowej wystawy odkrywającej historię radomskiego przemysłu, którą można oglądać w Muzeum Historii Najnowszej Radomia na I piętrze w Kamienicy Deskurów (Rynek 14).

autor: Resursa Obywatelska

Jednym z najważniejszych celów rewitalizacji Kamienicy Deskurów było stworzenie w tym miejscu przestrzeni koncentrującej wiele kulturalnych i społecznych inicjatyw. Stała ekspozycja „Przemysł - siła miasta. Radom w latach 1918-1989” jest odpowiedzią na artykułowaną od dłuższego czasu przez radomian potrzebę ocalenia pamiątek rodzimego przemysłu.

Wystawa przypomina o bogatej i niezwykłej historii Radomia w XX w. Możemy na niej zatem zarówno poczuć klimat międzywojennego Radomia, jak i przypomnieć sobie wygląd miasta z lat PRL. Zgromadzone eksponaty przywołują historię wielu znanych zakładów przemysłowych oraz topowe marki produktów, z którymi kojarzy się Radom.

Zapewne starsi do wystawy będą wracać  z sentymentu, a młodsi – aby poznać ciekawą historię Radomia i radomskiego przemysłu, który jeszcze nie tak dawno stanowił o sile naszego miasta. Co istotne, wystawa zachęca do aktywności – będzie można przejechać się na niej rowerem, zrobić sobie zdjęcie w kolejce przed sklepem czy skorzystać z telefonicznego aparatu z tarczą.

Wystawa jest bezpłatna. Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek, niedziela 10.00-18.00. Ostatnie wejście na wystawę jest możliwe na godzinę przed jej zamknięciem. W soboty wystawa nieczynna.

Przypomnijmy, że w tych samych godzinach na poziomie -1 Kamienicy Deskurów, Resursa Obywatelska prowadzi też wystawy czasowe. Obecnie można tu oglądać ekspozycję „Skąd to? Historia artykułów codziennego użytku”.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych