Piątek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Wieczór z poezją Ryszarda Grzyba w Elektrowni

dm 2023-11-07 11:48:00

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu zaprasza w piątek, 10 listopada o godz. 17:00, na wieczór z poezją Ryszarda Grzyba, w trakcie którego artysta opowie o swojej poezji i przeczyta wybrane utwory. Będzie to kolejne spotkanie z Ryszardem Grzybem w otoczeniu obrazów składających się na wystawę „W samym środku życia jest malarstwo".

(Poezja jest malarstwem, a malarstwo jest poezją. Refleksja jest wyobrażeniem (obrazem) powstałym w wyniku zderzenia z istotą rzeczywistości lub mroczną stroną podróży przez czas. Słowa: egzystencja, los, zachwyt i bezwzględność w wyrażeniu tego, co nas rzeczywiście dotyczy, opisują charakter tej poezji. Poezja jest odkrywaniem siebie i nieskończoności. Nadaje sens życiu i poszukiwaniu wiedzy. Rodzi dyscyplinę codziennego dociekania oraz chroni przed zadrobnieniem. Te wiersze są obrazem mojej wewnętrznej biografii mało znanej odbiorcom mojego malarstwa. Tak jak cały czas maluję, tak samo cały czas piszę wiersze. Bez nich wiedza o mojej pracy jest częściowa. Malarstwo i poezja są równorzędnymi dziedzinami mojej praktyki artystycznej”). Ryszard Grzyb – Magazyn Szum.

Po spotkaniu będzie można nabyć tomik poezji artysty oraz album towarzyszący wystawie.

Wstęp na wieczór z poezją Ryszarda Grzyba jest bezpłatny!

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych