Niedziela 3 grudnia
Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
RADOM aktualna pogoda

Spotkanie z aktywistką Janą Shostak w Łaźni

dm 2022-02-07 10:20:00

Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria "Łaźnia" zaprasza na spotkanie w ramach programu edukacyjnego. Gościem będzie aktywistka Jana Shostak.

Jana Shostak to urodzona w Grodnie w Białorusi artystka, aktywistka, która od 17. roku życia mieszka w Polsce. Laureatka Paszportów „Polityki” 2021 w kategorii „Sztuki Wizualne” oraz „Spojrzenia 2021”, nagrody przyznawanej przez Zachętę - Narodową Galerię Sztuki i Deutche Bank. Wymieniona wśród „50 Śmiałych 2021” w plebiscycie „Wysokich Obcasów”.

W 2016 roku brała udział w Światowych Dniach Młodzieży, gdzie podczas spotkania papieża z wolontariuszami wywiesiła banner z napisem „Papa call me” i swoim numerem telefonu, co pokazywały telewizje na całym świecie. Celem działania było zwrócenie uwagi papieża na problem pedofilii w polskim Kościele katolickim. W tym samym roku razem z Marią Olbrychtowicz, jako grupa „Diakonessy”, zdobyły Grand Prix za najlepszy dyplom na festiwalu „Młode Wilki”.

W 2021 roku zorganizowała akcję „Minuta krzyku dla Białorusi”. Krytykowała rodzaj pomocy polskiego rządu dla Białorusinów protestujących przeciwko reżimowi Aleksandra Łukaszenko. Propagatorka feminiatywów.

Spotkanie odbędzie się w czwartek (10 lutego) o godz. 18:00 w siedzibie Łaźni przy ul. Żeromskiego 56. Wstęp wolny.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych