Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Kto dostanie nagrodę św. Kazimierza? Startuje nabór zgłoszeń

dm 2024-02-02 07:33:00

Resursa Obywatelska rozpoczyna nabór zgłoszeń kandydatów w XVI edycji Nagrody im. Św. Kazimierza, przyznawanej co roku podczas obchodów święta patrona miasta – „Kazików”. Rozpoczynają się również zapisy do udziału w Wielkim Teście Wiedzy o Radomiu.

Nagrodę im. Św. Kazimierza mogą otrzymać osoby, stowarzyszenia lub organizacje, które wykazały się w roku poprzednim – czyli 2023 – wybitnymi dokonaniami w dziedzinie popularyzacji historii i tradycji Radomia oraz dziedzictwa kulturowego naszego miasta. Warto podkreślić, że Komisja Konkursowa szczególną uwagę zwraca na to, jaka była liczba odbiorców podjętych przez pretendenta do Nagrody inicjatyw. 

Zgłoszenia kandydatów przyjmowane będą tylko na właściwym wniosku, który można pobrać na stronie internetowej www.resursa.radom.pl.

Termin przyjmowania wniosków rozpoczyna się w czwartek 1 lutego i upływa we wtorek 20 lutego 2024 r. Wnioski dostarczone po tym dniu nie będą rozpatrywane. Kandydatury można zgłaszać osobiście – w sekretariacie „Resursy Obywatelskiej” lub przesłać za pośrednictwem poczty (decyduje data doręczenia). Zgłoszone wnioski rozpatrzy Komisja Konkursowa powołana przez Prezydenta Radomia.

XI Wielki Test Wiedzy o Radomiu

Wielki Test Wiedzy o Radomiu od 2014 r. stanowi stały element Kazików, święta ku czci patrona Radomia i diecezji radomskiej. To świetna zabawa sprawdzająca wiedzę o naszym mieście. Podczas tegorocznych Kazików odbędzie się już XI jego edycja.

Tegoroczna edycja Testu odbędzie się w niedzielę, 3 marca, o godz. 15.00 w Sali Widowiskowej „Resursy”. Zgłoszenia do XI Wielkiego Testu Wiedzy o Radomiu przyjmowane będą od 1 do 17 lutego 2024 r. pod adresem: resursa@resursa.radom.pl.

Zgłoszenie powinno zawierać personalia trzech osób tworzących drużynę, jej nazwę oraz telefon kontaktowy przynajmniej do jednego z członków zespołu.

UWAGA! Ilość miejsc ograniczona. O zakwalifikowaniu drużyny do Testu zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Regulamin Testu znajduje się na stronie www.resursa.radom.pl

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych