Niedziela 3 grudnia
Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
RADOM aktualna pogoda

Gwiazdka w Resursie

dm 2021-12-18 10:59:00

Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" zaprasza w najbliższą niedzielę (19 grudnia) na Gwiazdkę w "Resursie", czyli przedświąteczne spotkanie dla całych rodzin.

To wydarzenie pachnące imbirem i pomarańczami, podczas którego dla naszych milusińskich przygotowaliśmy projekcję filmu "Magiczne święta Ewy", spektakl teatru TAK - "Co się stało z Mikołajem", koncert świątecznych utworów w wykonaniu kwintetu dętego Wah - Wah Brass oraz warsztaty robienia ozdób świątecznych.

Ponadto pod Dębem Wolności artyści wyrzeźbią z lodu figurę św. Mikołaja, a wolontariusze przebrani w kostiumy elfów pomogą dzieciom uszyć barwny szal, którym przyozdobimy stojącą przed "Resursą" rzeźbę Jacka Malczewskiego.

Na wszystkich gości naszego przedświątecznego spotkania czekać będzie rozgrzewający i aromatyczny poncz.

Niedzielne wydarzenie podzielone będzie na dwie części wg poniższego harmonogramu:

I część
11.00-12.30 Film Magiczne święta Ewy
12.30-12.45 Koncert świątecznych utworów w wykonaniu kwintetu Wah - Wah Brass
12.45-13.45 Warsztaty robienia ozdób świątecznych

II część
14.00-15:00 Spektakl Co się stało z Mikołajem
15.00-15.15 Koncert świątecznych utworów w wykonaniu kwintetu Wah - Wah Brass
15.15-16.15 Warsztaty robienia ozdób świątecznych

O godz. 16.15 zaplanowaliśmy wielki finał imprezy połączony z ubraniem rzeźby Jacka Malczewskiego w kolorowy szal oraz wspólną fotografią przy lodowej figurze św. Mikołaja.

Imprezę zakończy przemarsz na Plac Jagielloński, gdzie na uczestników naszej imprezy będą czekały kolejne atrakcje przygotowane przez radomski Magistrat. Bilety w cenie 10 zł do nabycia poprzez witrynę internetową Resursy, w kasie Ośrodka oraz na biletyna.pl

Opis filmu: Ewa ze względu na nieprzewidziane sploty okoliczności musi spędzić szkolną przerwę świąteczną na tajemniczej farmie położonej z dala od miasta. Gdy tam dociera nie wie jeszcze, że to właśnie ona będzie musiała ocalić pobliski stary las przed wycinką planowaną przez chciwego zarządcę. Ponadto jej przyjazd w niespodziewany sposób pomoże parze młodych ludzi odnaleźć miłość, a samej Ewie uda się odkryć największą rodzinną tajemnicę. A wszystko to dzieje się w przepięknej, zimowej scenerii Świąt Bożego Narodzenia.

Opis spektaklu „Co się stało z Mikołajem?”: To interaktywny, kabaretowo-muzyczny spektakl świąteczny. Zbliżają się Święta, a Mikołaj zapadł się pod ziemię. Poszukiwania rozpoczyna rezolutny Skrzat Bąbel. Wsiada na reniferka i rusza w świat. Razem z dziećmi odwiedza Arizonę, Afrykę, Krainę Bajek… Czy uda mu się na czas odnaleźć Świętego? W spektaklu propagowane są bezinteresowność i umiejętność dzielenia się, szacunek, tolerancja oraz tradycja.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych