Niedziela 3 grudnia
Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
RADOM aktualna pogoda

Elektrownia zaprasza na kolejny ''Wieczór z Gwiazdą''

dm 2021-08-23 10:01:00

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu, zaprasza w niedzielę (29 sierpnia) o godz. 17:00, na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Wieczór z gwiazdą".

Tym razem gośćmi będą liderzy legendarnej grupy Skaldowie - Jacek i Andrzej Zielińscy.

Skaldowie to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów przełomu lat 60. i 70. XX wieku. Grupa zawiązała się w Krakowie latem 1965 roku z inicjatywy braci Andrzeja (śpiew, fortepian, organy Hammonda) i Jacka (śpiew, trąbka, skrzypce) Zielińskich. Jeszcze w tym samym roku oficjalnie zadebiutowała na II Krakowskiej Giełdzie Piosenki w październiku 1965 r., zdobywając pierwsze miejsce.

W latach 1967–1980 Skaldowie wydali szereg albumów w Polsce, NRD, ZSRR i Czechosłowacji. Stopniowo wzbogacali swoje brzmienie i poszerzali repertuar – od bigbitu zabarwionego „góralszczyzną” i elementami muzyki klasycznej po rock progresywny z elementami jazz-rocka. Zespół zdobył ogromną popularność, był wielokrotnie nagradzany, a jego występy cieszyły się sporym powodzeniem.

Wybuch stanu wojennego i decyzja Andrzeja Zielińskiego o pozostaniu w USA spowodowały zawieszenie działalności grupy w 1981 r. Zespół reaktywował się dopiero w 1987 roku z inicjatywy Jacka i z pewnymi zmianami w składzie. Dwa lata później ukazała się ich pierwsza od 9 lat płyta. Od tamtej pory Skaldowie regularnie nagrywają i koncertują, wydawane są też dotychczas nieznane nagrania z lat 60. i 70.

Skaldowie pojawili się w takich filmach, jak „Mocne uderzenie” Jerzego Passendorfera i „Kulig” Stanisława Kokesza, w obu śpiewali swoje utwory. Ponadto Andrzej Zieliński napisał muzykę do filmu „Jak to się robi” Andrzeja Kondratiuka.

Rozmowę z muzykami poprowadzi Włodzimierz Izban – tenor, reżyser, założyciel i pierwszy dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie.

Bilety w cenie; 15 zł normalny, 7 zł ulgowy dla emeryta/rencisty.

Ilość miejsc ograniczona.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych