Środa 6 grudnia
Mikołaja, Jaremy, Leontyny
RADOM aktualna pogoda

''Elektrownia'' na weekend

dm 2021-08-25 14:49:00

Na zakończenie wakacji zapraszamy do MCSW "Elektrownia". Każdy znajdzie tu coś dla siebie... Do niedzieli, 12 września nadal można oglądać wystawę Grupy Pendzle + Dłutko; w piątki wstęp na wystawy jest bezpłatny - informuje Kinga Maszczyńska.

Wystawa „Malujemy, bo zwariujemy” jest prezentacją najnowszych prac wiodących warszawskich artystów pokolenia lat 80., tworzących nieformalną grupę artystyczną „Pendzle”. Jest to ugrupowanie towarzyskie, skupiające artystów z różnych formacji, których łączy potrzeba malowania i intelektualnej refleksji nad obrazem.

Artystów grupy „Pendzle” – poza pewnym typem inteligencji, poczucia humoru i wzajemnej ciekawości – łączy rodzaj wiary (która nie wyklucza kontestacji i zwątpienia) w malarstwo jako sztuki aktualnej dziś, na początku XXI wieku. W malarstwo jako efekt transpozycji wartości zmysłowych, tworzących zorganizowaną formułę wizualną, która nie posługuje się anachronicznym modelem reprezentacji rzeczywistości. A jeśli tak czyni, to ze świadomością celu, w sposób analityczny bądź ironiczny. Dla wszystkich z nich malarstwo jest punktem wyjścia i celem pracy.

Różnią ich techniki, warsztat, stylistyka, ale spaja ta szczególna potrzeba obrazu. Dla Bednarskiego będzie to praca nad nowym językiem rzeźby. Ale wszystkim towarzyszy krytyczny namysł nad samym medium. Ciągle aktualizowane pytania o sens obrazu, o jego kondycję, funkcje i granice.

Ekspozycja jest czynna od godziny 13.00 do 18.00, oprócz poniedziałków, bilet wstępu 4 zł. (dzieci do lat 7 bezpłatnie, w piątki wstęp dla wszystkich bezpłatny).

W niedzielę, 29 sierpnia, o godz.17.00, zapraszamy też na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Wieczory z Gwiazdą”. Tym razem naszymi gośćmi będą liderzy grupy Skaldowie, Jacek i Andrzej Zielińscy. Skaldowie to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów przełomu lat 60 i 70 XX wieku.

Grupa zawiązała się w Krakowie latem 1965 roku z inicjatywy braci Andrzeja (śpiew, fortepian, organy Hammonda) i Jacka (śpiew, trąbka, skrzypce) Zielińskich Bilety w cenie 7 zł (emeryt, rencista) oraz normalny, 15 zł do kupienia w kasie Elektrowni lub online na www.mcswelektrownia.pl.

Rodziny z dziećmi zapraszamy do naszego kina studyjnego, dla przypomnienia z najlepszej jakości dźwiękiem w całej Polsce. Od piątku, 27 sierpnia można będzie obejrzeć film:

LASSIE, WRÓĆ!, dubbing, Niemcy, od 9 lat (premiera)

Dwunastolatek Flo i suczka Lassie są parą nierozłącznych przyjaciół. Niestety tata chłopca traci pracę i cała rodzina musi przenieść się do małego mieszkania, gdzie psy nie są akceptowane. Zrozpaczony Flo, chcąc nie chcąc, musi rozstać się z Lassie. Pies zostaje oddany w ręce rozpieszczonej dziewczynki – Priscilli, która zawozi go do swojego domu nad morzem. Jednak gdy tylko nadarza się okazja, Lassie wykorzystuje szansę i ucieka. Dając popis niezwykłego sprytu i mądrości, przemierza cały kraj, by odnaleźć Flo. Ale nie tylko ona wpada na podobny pomysł. Również Flo, nie mogąc znieść samotności, zaczyna szukać suczki. Chociaż dwójkę przyjaciół dzielą setki kilometrów, chłopiec i zwierzę zrobią wszystko, żeby znów być razem.

Dorosłych razem ze znajomymi zapraszamy na projekcje: dramat biograficzny pt. MISTRZ, reż. Maciej Barczewski oraz komedię obyczajową ZUPA NIC, reż. Kinga Dębska.

Bilety na seanse filmowe można kupić online na stronie www.mcswelektrownia.pl.

Ceny biletów: tani poniedziałek: 13 zł, wtorek - czwartek: 17 zł, piątek niedziela: 19zł, filmy dla dzieci: 15 zł.

Na zakończenie pobytu w Elektrowni wręcz trzeba wstąpić na pyszne ciasto, które właściciele kawiarni CAFE ELEKTROWNIA, pieką sami według swojej, tajemniczej receptury. W ofercie kawiarni również pyszne herbaty oraz aromatyczne, bardzo dobrej jakości kawy.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych