Wtorek 6 czerwca
Dominiki, Norberta, Laurentego
RADOM aktualna pogoda

35 brzmień Jorgosa na 35-lecie Łaźni

dm 2023-01-16 15:17:00

W piątek (20 stycznia) o godz. 18:00 odbędzie się koncert w ramach 21. Radomskiego Festiwalu Jazzowego.

Współpraca „Łaźni” z artystą trwa od lat. Gościł w Radomiu z rozmaitymi projektami muzycznymi, większymi bądź mniejszymi pod względem liczby towarzyszących mu muzyków. Oryginalnie, z pewną dozą eksperymentu wybrzmiały przed radomską publicznością duety z Bronisławem Dużym (puzon), Antonisem Skoliasem (perkusja), czy Jarosławem Besterem (akordeon). Innym razem, z duetem perkusyjno-kontrabasowym Braci Oleś (Oleś Brothers) współtworzył Trio Sefardix. Towarzyszył też zespołom trzyosobowym takim jak Artur Dutkiewicz Trio czy Ajagore. Anonsowany występ będzie pierwszym w „Łaźni” w konwencji solo act. Jorgos, znany również z autorskich technik realizowania własnego wokalu za pomocą opracowanych przez siebie konfiguracji mikrofonów, i w tej kwestii zapowiada na 20 stycznia niespodziankę.

Jorgos Skolias. Polski wokalista i kompozytor greckiego pochodzenia, obdarzony charyzmatyczną barwą głosu. W swojej sztuce poszukuje indywidualnej formuły na zastosowanie głosu w muzyce. Traktuje głos jak instrument i jest mistrzem improwizacji. Samodzielnie opanował technikę śpiewania harmonicznego, nazywanego również gardłowym. Studiuje starodawne techniki wokalne i kojarzony jest z nowatorskim, „poszukującym”, nurtem bluesa, jazzu czy rocka. Współpracował między innymi z zespołem Krzak, Dżem, Osjan i Tie Break oraz muzykami: Tomaszem Stańką, Tomaszem Szukalskim, Bogdanem Hołownią czy Zbigniewem Namysłowskim.

Początek koncertu o godz. 18:00 w Łaźni przy ul. Żeromskiego 56. Wstęp wolny.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych