Niedziela 12 maja
Pankracego, Dominika, Domiceli
RADOM aktualna pogoda

TOP 5 języków, których warto uczyć się w 2020

Materiał zewnętrzny 2020-02-14 17:10:00

Istnieje wiele powodów, dla których warto zacząć naukę języków obcych. W dzisiejszym Świecie znajomość wyłącznie jednego języka jest wręcz często widziana jako ignorancja. Oczywiście, niektóre języki są bardziej popularne, inne mniej. To, który z nich wybierzesz, zależy od Twoich preferencji oraz sytuacji życiowej, kariery, a często okoliczności specjalnych, jak chęć podróżowania, czy nawiązania relacji z kimś z kraju, w którym obowiązuje nieznany Ci język. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby poszerzyć swoje umiejętności i zadbać o lepszą przyszłość, spójrz na poniższą listę TOP języków, których warto nauczyć się w 2020 roku.

Niemiecki

Brzmi jak propozycja zbyt oczywista? Możliwe, ale wciąż jak najbardziej aktualna i na czasie. Nie tylko z uwagi na to, że jesteśmy sąsiadami, ale głównie biorąc pod uwagę potęgę Niemiec na rynku europejskim, warto nauczyć się języka niemieckiego. Jeśli wiążemy swoją przyszłość z handlem, planujemy założyć własną działalność i sprzedawać konkretne produkty u naszych zachodnich sąsiadów, chcemy wyjechać do pracy za granicę lub nawiązać współpracę z niemiecką firmą, już teraz powinniśmy zadbać o podstawową znajomość języka niemieckiego. Nie musimy od razu zapisywać się na profesjonalny kurs w szkole językowej. Istnieją inne, wygodniejsze rozwiązania. W serwisie BUKI bez problemu znajdziesz korepetytora, który pomoże Ci w opanowaniu interesującego Cię języka. 

Mandaryński

Zaskoczony tą propozycją? Jak pewnie zauważyłeś, Chiny dość sprawnie przejmują Światowy rynek w wielu kategoriach, dlatego też już w najbliższych latach mandaryński, oficjalny język w Chinach Północnych, stanie się bardzo przydatny i na czasie. Jeśli widzisz swoją przyszłość na arenie międzynarodowej, z pewnością znajomość j. mandaryńskiego będzie dużym plusem w Twoim CV. 

Francuski

Język francuski od lat jest jednym z najpopularniejszych języków na Świecie. Niesłabnąca potęga tego niezwykłego kraju wpływa na to, że z roku na rok coraz więcej młodych ludzi chętnie decyduje się na naukę języka francuskiego. Czy wiedziałeś, że francuski jest powszechnie używany w aż 29 krajach na całym Świecie? Jeśli więc lubisz podróżować, z pewnością znajomość tego „języka romantyków” przyniesie Ci duży komfort. 

Hiszpański

Ponad 500 milionów ludzi posługuje się językiem hiszpańskim. Spotkamy go w wielu krajach, w kinie, słyszymy go w radiu. Kiedy warto nauczyć się języka hiszpańskiego? Zawsze! Jeśli nie dla rozwoju osobistego i własnej satysfakcji, to z uwagi na rozwijającą się turystykę i relacje Polski, i Hiszpanii. Ponadto, osoby, które interesuje praca za granicą, z pewnością zyskają w oczach przyszłego pracodawcy, wykazując się znajomością hiszpańskiego, głównie z uwagi na jego popularność i powszechność.

Rosyjski

Nieoficjalnie jest on jednym z najważniejszych języków w Europie pod względem biznesowym. Przez wiele lat nie był on chętnie wybierany przez młode osoby udające się na kursy językowe, ale ostatnimi czasy jego popularność dość gwałtownie rośnie. Poza aspektami biznesowymi znajomość języka rosyjskiego pomoże nam znaleźć pracę, czy odnaleźć się na wakacjach w Azji Środkowej, na Ukrainie i Białorusi. Warto też wziąć pod uwagę, że tak jak w przypadku języka mandaryńskiego, język rosyjski wciąż jest raczej mało powszechny w Polsce, więc jego znajomość to duży atut w CV i sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji podczas poszukiwania pracy.

Zauważyłeś, że na powyższej liście nie wspomnieliśmy o najpopularniejszym języku na Świecie – angielskim? Nie oznacza to, iż nie warto się go uczyć. Język angielski jest w dzisiejszych czasach podstawą i każdy młody człowiek powinien znać go na poziomie zaawansowanym. Przyda się on nam w życiu prywatnym, w podróży, w karierze i w każdym innym aspekcie życia.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych