Poniedziałek 29 maja
Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
RADOM aktualna pogoda

Radom 46. na liście miast, w których kierowcy najczęściej deklarują szkodę w historii OC

dm, rankomat.pl 2021-04-11 12:00:00

Radomscy kierowcy szukając polisy OC w 2020 roku, deklarowali czy w ich historii ubezpieczenia pojawiły się szkody OC. Bezszkodową jazdą nie mogło pochwalić się 21,9% z nich. Dało to 46. miejsce w rankingu.

Ranking rankomat.pl został przygotowany przez ekspertów, aby pokazać deklaracje dotyczące szkodowości kierowców z 84. miast Polski (powyżej 50 tys. mieszkańców). Radom zajął miejsce w drugiej połowie zestawienia, a w swoim województwie miał dobry, bo przedostatni wynik. Mniej kierowców zadeklarowało szkody tylko w Ostrołęce (20,5%). Najgorszy wynik uzyskało Legionowo (23%). Pierwsze miejsce w rankingu w skali całego kraju zajęła Ruda Śląska (26,1%), a ostatnie Ostrowiec Świętokrzyski (16,8%).

Sylwetka szkodowego kierowcy w Radomiu

Statystyki wskazują, że przeciętny szkodowy kierowca w Radomiu ma 32 lata i jest właścicielem 14-letniego opla astry. Mieszkańcy Radomia ze szkodami na koncie w 2020 r. musieli się przygotować na koszt 976 zł. Porównując tę kwotę ze średnią miasta (722 zł), była ona o 254 zł wyższa.

Radomscy kierowcy płacili za OC w 2020 roku 722 zł. Było to o 50 zł więcej niż średnia w kraju (672 zł). Wynik ten dał 16. miejsce w rankingu całej Polski. Najwyższe OC zapłacili mieszkańcy Wrocławia (918 zł), a najniższa stawka była w Mielcu (505 zł). W skali województwa mazowieckiego Radom także był w czołówce wysokich cen. Więcej zapłacili tylko mieszkańcy Warszawy (827 zł) i Pruszkowa (754 zł). Z najniższej ceny polisy OC cieszyli się w mazowieckim kierowcy z Płocka – 621 zł.

– Osoby zamieszkujące duże miasto, w którym często dochodzi do kolizji i wypadków, płacą zazwyczaj więcej za OC. Warto jednak podkreślić, że na wysokość ceny OC wpływa nie tylko liczba szkód. Nasz raport przedstawia stawki uśrednione. W mieście, dla którego wyliczyliśmy niższą średnią składkę, może więc przykładowo mieszkać najwięcej kierowców w starszym wieku bądź posiadających auta z niewielką pojemnością silnika, co znacząco obniża cenę polisy - mówi  Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju sprzedaży rankomat.pl.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych