Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

Jakie są rodzaje szczoteczek elektrycznych?

Artykuł sponsorowany 2024-02-14 09:42:00

Szczoteczki elektryczne to bezkonkurencyjny lider w dziedzinie higieny jamy ustnej. Innowacyjne rozwiązania sprzyjają podniesieniu jakości i skuteczności w profilaktyce przeciwpróchniczej. Dlatego warto zdecydować się na kupno tego urządzenia. Czy wiesz jakie są rodzaje szczoteczek elektrycznych i czym kierować się przy wyborze urządzenia dla siebie? Sprawdź u nas!

autor: freepik.com

W największym uogólnieniu możemy dziś wskazać trzy główne rodzaje szczoteczek elektrycznych:

rotacyjne

• soniczne

• ultradźwiękowe

• magnetyczne

Szczoteczki elektryczne rotacyjne

• Szczoteczki elektryczne rotacyjne łatwo rozpoznać po okrągłej końcówce. Kształt ten nie jest przypadkowy, bowiem taki sposób wyprofilowania pozwala objąć włóknami końcówki każdy ząb, ze wszystkich stron. Umożliwia to dotarcie do trudno dostępnych zakamarków. Taka budowa dostosowana jest też do wykonywania ruchów 2D oraz 3D. Są to tzw. ruchy oscylacyjno-rotacyjne i oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjne.

• Szczoteczki elektryczne działające w technologii 2D - to podstawowe modele wykonujące jednocześnie ruchy oscylacyjne i rotacyjne.

• Szczoteczki elektryczne działające w technologii 3D - to bardziej zaawansowane urządzenia, które oprócz ruchów oscylacyjno-rotacyjnych, wykonują również ruchy pulsacyjne. Takie połączenie gwarantuje jeszcze lepszą jakość czyszczenia i większą precyzję. Pulsacje poruszające główką do przodu i do tyłu osiągają prędkość nawet do 40 000 ruchów na minutę. Dzięki temu płytka nazębna zostaje bezwzględnie rozbita.

W wyborze odpowiedniego modelu pomoże Ci fachowy poradnik: https://www.dentilove.pl/blog/szczoteczka-elektryczna-kiedy-sie-zdecydowac-co-wziac-pod-uwage-poradnik.

Funkcjonalności szczoteczek elektrycznych

• Szczoteczki elektryczne mają liczne funkcjonalności, które mogą zrewolucjonizować rutynową higienę jamy ustnej. Producenci oddają użytkownikom do dyspozycji:

• Kilka trybów pracy – możesz zmienić sposób pracy szczoteczki elektrycznej w każdej chwili. Codzienne czyszczenie zębów może odbywać się w trybie standardowym, intensywnym, delikatnym lub superdelikatnym. Osoby o wrażliwych dziąsłach także znajdą rozwiązania dla siebie (np. w trybie gum care). Oprócz tego możemy zastosować funkcję wybielania zębów (tryb whitening) oraz czyszczenie języka (tryb tongue clean).

• Pressure sensor – to ochrona przed zbyt mocnym naciskiem. Funkcja przydatna szczególnie dla osób, które zaczynają korzystać ze szczoteczki elektrycznej. Urządzenie da Ci znać, jeśli nadmiernie przyciśniesz końcówkę do zębów.

• Współpraca z aplikacją mobilną – Twoja szczoteczka może monitorować sposób mycia zębów. Wbudowany czujnik śledzi ruchy szczoteczki i je analizuje. Dzięki temu możesz sprawdzić w aplikacji mobilnej, czy wykonujesz to efektywnie.

• Timer – dwuminutowy rytm pracy w 30-sekundowych interwałach, odpowiada kolejnym ćwiartkom łuków zębowych (góra-lewo, góra-prawo, dół-prawo, dół-lewo).

Szczoteczka elektryczna i pasta do zębów

Czy używając szczoteczki elektrycznej, można wybrać dowolną pastę do zębów? Jak najbardziej! W tym przypadku kieruj się swoimi potrzebami i oczywiście upodobaniami. Na rynku preparatów do higieny jamy ustnej mamy ogromny wybór.

Pasta do zębów może mieć zaskakujące smaki! Jeśli lubisz nietypowe aromaty lub szukasz urozmaicenia, możesz znaleźć wysokiej jakości preparaty o smaku arbuza, brzoskwini i jeżyn! Zwróć uwagę, że niektóre pasty do zębów mają szczególne właściwości, które są wskazane przy problemach z dziąsłami (są to np. pasty zawierające chlorek cetylpirydyny).

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych