Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

dm 2020-05-30 09:33:00

Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych misji, jaką może podjąć każdy człowiek. Przyjąć do własnej rodziny nieswoje dziecko, ofiarować mu swą miłość i troskę. Wprowadzać je w dorosłe życie, dzielić z nim radości i smutki. To jeden z wielkich darów, jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi. 30 maja po raz 14. obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

W tym szczególnym dniu składamy wszystkim Rodzinom Zastępczym najserdeczniejsze podziękowania za trud wychowania drugiego człowieka. Wyrażamy również szczery podziw dla Państwa empatii, odwagi i odpowiedzialności.

- Przyjęli Państwo pod swój dach dzieci, dając im poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji, a przede wszystkim miłość. Troszcząc się o swoich wychowanków przeżywają Państwo razem z nimi chwile radości i smutku, a każdy gest ciepłych, rodzicielskich uczuć pomaga tym młodym ludziom wejść w dorosłe życie i stać się mądrym, dobrym i życzliwym człowiekiem. I za pełnienie tej misji należą się Państwu słowa podziękowania - mówi Marcin Gierczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu.

Aktualnie w różnych formach pieczy zastępczej w Radomiu przebywa ponad 320 dzieci. Nadal poszukujemy rodzin zastępczych, głównie rodzin zastępczych zawodowych. Nasi podopieczni to dzieci, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Przez nieodpowiedzialność najbliższych im osób zostały pozbawione domu rodzinnego, poczucia bezpieczeństwa, rodzinnego ciepła.

- Zwracamy się do Państwa o pomoc w zapewnieniu dzieciom domu i rodzinnego ciepła. Osoby, które poczują w sobie chęć i potrzebę niesienia takiej pomocy, mogą zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. Tu otrzymają Państwo szczegółowe informacje na temat procedur - dodaje dyrektor Gierczak.

Informacje można uzyskać także telefonicznie pod numerem 48 360 88 29 lub 601 080 344.

MOPS

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych