Środa 6 grudnia
Mikołaja, Jaremy, Leontyny
RADOM aktualna pogoda

Dlaczego gotowa spółka jest lepsza niż zakładanie firmy?

Materiał zewnętrzny 2020-04-09 14:22:00

Samodzielna rejestracja spółki z o.o. może potrwać obecnie nawet kilka tygodni. Jeśli chcesz rozpocząć działalność jak najszybciej, skorzystaj z alternatywy i kup gotowy podmiot. Dlaczego kupno spółki jest lepszym rozwiązaniem niż jej rejestracja? Podpowiadamy.

Spółka z o.o.? Przemyśl to

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest najpopularniejszym w Polsce rodzajem spółki. Nic dziwnego. Taka forma prawna zapewnia przedsiębiorcom szereg istotnych profitów.

Prowadząc spółkę:

unikniesz konieczności odprowadzania składek ZUS (jedynym wyjątkiem są jednoosobowe spółki). Biorąc pod uwagę tegoroczne wzrosty stawek, to ogromna zaleta;

ograniczysz swoją odpowiedzialność za długi spółki i ochronisz własny majątek. Wspólnicy sp. z o.o są odpowiedzialni za długi firmy jedynie do wysokości wniesionego kapitału;

zapewnisz firmie prestiż. Spółki z o.o. są postrzegane jako bardziej prestiżowe niż jednoosobowe działalności. Taka forma prawna, już na starcie zaskarbi Ci uznanie klientów;

zwiększysz możliwości optymalizacji podatkowej. Spółka zapewnia zdecydowanie szersze możliwości optymalizacji niż jednoosobowa działalność gospodarcza. A to przekłada się na oszczędności.

Jak zarejestrować spółkę z o.o. i cieszyć się przywilejami udziałowca?

Samodzielna rejestracja spółki z o.o.

Jeśli chcesz zarejestrować spółkę z o.o., możesz zrobić to na dwa sposoby:

• tradycyjnie, poprzez podpisanie aktu notarialnego i złożenie dokumentów do KRS;

• przez Internet, w trybie S24.

Choć każdy z nich ma niezaprzeczalne zalety, nie jest wolny od wad. A te mogą znacząco skomplikować i przedłużyć cały proces.

Rejestracja spółki w tradycyjny sposób

Rejestracja spółki w tradycyjny sposób może potrwać obecnie nawet kilka tygodni. Przeciążeni ogromem obowiązków urzędnicy zwyczajnie nie radzą sobie z przetwarzaniem ogromu wniosków, które każdego dnia docierają do polskich sądów. Dla przedsiębiorcy, który chce rozpocząć działalność jak najszybciej, to ogromna niedogodność. To jednak nie wszystko. Samodzielna rejestracja spółki wymaga także osobistego kontaktu z notariuszem i pozostałymi udziałowcami oraz wizyty w sądzie. Dziś, w czasie pandemii koronawirusa takie działania mogą być dużym zagrożeniem. Nie tylko dla Ciebie, ale również dla Twoich bliskich.

Rejestracja spółki w trybie S24

Jeśli zdecydujesz się zarejestrować firmę przez Internet, Twoja spółka może pojawić się w rejestrze nawet w ciągu 24 godzin. Pod warunkiem jednak, że wniosek nie będzie zawierał błędów i dołączysz do niego wszystkie wymagane załączniki. Co w tym trudnego? - pomyśli z pewnością wielu przedsiębiorców. Niestety, tylko nieliczni wiedzą, że platforma S24 nie dysponuje wzorami wszystkich potrzebnych do rejestracji spółki załączników. Aby proces przebiegł bez komplikacji, musisz zorganizować je sam, np. przy użyciu internetowych wzorów. Pół biedy, jeśli masz świadomość braków i niedociągnięć. Gorzej, jeśli jesteś ich zupełnie nieświadomy. Jeśli sąd zwróci wniosek z powodu braków formalnych, proces rejestracji istotnie się przedłuży. Kolejną niedogodnością towarzyszącą rejestracji spółki przez Internet jest gotowy wzorzec umowy, którego na etapie rejestracji nie można modyfikować. Jeśli zależy Ci na niestandardowych zapisach w umowie spółki, tryb S24 nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Rejestracja spółki a rejestracja do podatku VAT

Wpisanie spółki do rejestru KRS to tylko połowa sukcesu. Jeśli zamierzasz zarejestrować pomiot do podatku VAT, przygotuj się na kolejną urzędową potyczkę. Zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem przed wpisaniem do rejestru urzędnik skarbowy ma obowiązek weryfikacji prawdziwości zawartych we wniosku danych. Choć prawo nie określa sposobów weryfikacji, urzędnicy najczęściej odwiedzają siedziby firm, sprawdzając, czy te rzeczywiście istnieją. Obowiązkowa weryfikacja sprawia, że przedsiębiorcy czekają na wpis do rejestru nawet kilka tygodni. Pod warunkiem oczywiście, że wszystko przebiegnie prawidłowo.

Kupno gotowej spółki jako alternatywa dla samodzielnej rejestracji

Skutecznym sposobem, aby uniknąć wszelkich niedogodności związanych z samodzielną rejestracją spółki, jest zakup gotowego podmiotu. Gotowe spółki to spółki założone kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt miesięcy wcześniej i przygotowane do dalszej odsprzedaży. Takie podmioty są wyposażone w umowę spółki oraz szerokie PKD. Mają także NIP i REGON, a większość została wpisana do rejestru płatników VAT.

Kupując gotową spółkę:

oszczędzisz czas. Cały proces możesz sfinalizować nawet w ciągu 2-3 dni roboczych od momentu znalezienia sprzedawcy. Dzięki gotowej spółce rozpoczniesz działalność właściwie z dnia na dzień;

wyeliminujesz żmudne formalności. Aby kupić gotową spółkę, musisz jedynie znaleźć sprawdzonego sprzedawcę, ustalić szczegóły transakcji i przekazać informacje na temat spółki:

- nazwę,

- specyfikę działalności,

- adres i miejsce siedziby,

- wysokość kapitału zakładowego,

- procentowy podział udziałów,

- dane osobowe oraz adresy do doręczeń wspólników i członków zarządu,

- sposób reprezentacji;

możesz przeprowadzić całą transakcję bez wychodzenia z domu, całkowicie online. Jako odpowiedź na aktualną sytuację wynikającą z pandemii, niektóre firmy sprzedające gotowe spółki udostępniły klientom taką możliwość. Dzięki niej proces zakupu będzie maksymalnie ułatwiony i co najważniejsze - zupełnie bezkontaktowy. 

Gotowe spółki sprzedawane w 100% przez Internet oferuje McCarthy & Taggart Group, skontaktuj się i zapytaj o szczegóły. 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych