Piątek 21 czerwca
Alicji, Alojzego, Rudolfa
RADOM aktualna pogoda

Darmowe pożyczki dla nowych klientów – sprawdzamy korzyści i zagrożenia

cir 2022-05-19 08:56:00

Darmowe pożyczki od lat przyciągają jak magnes klientów firm pozabankowych. Większość osób dostrzega wyłącznie pozytywne strony tej opcji i trudno im wyobrazić sobie, by mogło być inaczej. Sprawdzamy, czy jest się o co martwić.

Czy darmowe pożyczki są dostępne we wszystkich firmach pozabankowych?

Po chwilowym kryzysie związanym z koronawirusem i ograniczeniem maksymalnych kosztów pozaodsetkowych w dobie pandemii większość firm pozabankowych wróciła do swojej stałej praktyki: na nowych klientów czeka tam pierwsza pożyczka za darmo. Opcja ta nie jest dostępna u wszystkich pożyczkodawców, ale duża część z nich wprowadziła darmowe pożyczki do swojej oferty w odpowiedzi na działania konkurencji.

Darmowe pożyczki przez internet – sposób na pożyczanie bez dodatkowych kosztów?

Wszystko brzmi niezwykle atrakcyjnie: 0 zł prowizji, 0 zł odsetek i 0 zł jakichkolwiek dodatkowych kosztów. Oddajemy dokładnie tyle samo, ile pożyczyliśmy. Nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z tego rozwiązania wiele razy i nie przejmować się kosztami. Nie tak szybko! Pożyczka za darmo to produkt finansowy dostępny wyłącznie dla nowych klientów danej firmy pozabankowej, czyli dla osób, które składają w niej wniosek po raz pierwszy.

Czy promocyjne darmowe pożyczki przez internet rzeczywiście są za darmo?

Niektóre osoby korzystające z ofert firm pozabankowych są szczególnie wyczulone na różnego rodzaju „kruczki” w umowach i obawiają się dodatkowych kosztów. Im pożyczka za darmo dla nowych klientów może wydawać się tylko sloganem marketingowym niemającym wiele wspólnego z rzeczywistością. Czy słusznie?

Rzeczywiście, pierwsza pożyczka, o którą wnioskujemy jako nowy klient danej firmy, jest darmowa tylko wtedy, gdy spełnimy jeden warunek: spłacimy ją w wyznaczonym terminie. Jeśli tego nie zrobimy, promocyjne warunki przepadają. Co wtedy? Cóż, darmowe pożyczki stają się po prostu produktami z oferty standardowej. Oznacza to, że klient musi liczyć się z koniecznością poniesienia związanych z nimi stałych kosztów.

Wnioskowanie o darmowe pożyczki – jakie zagrożenia mogą się z tym wiązać?

Największym zagrożeniem związanym z wnioskowaniem o darmowe pożyczki jest nieterminowa spłata zobowiązania. Jakiekolwiek opóźnienie, a tym samym niewywiązanie się z umowy zawartej z pożyczkodawcą, powoduje, że klient musi doliczyć do otrzymanej kwoty pożyczki należności takie jak odsetki, prowizja oraz opłaty dodatkowe za opóźnienie w spłacie (tzw. odsetki ustawowe).

Jak widać, szybko może okazać się, że popularna promocja stanie się początkiem problemów z zadłużeniem i zmusi nas do poszukiwania środków, które będziemy mogli przeznaczyć na zaległą spłatę. Dlatego, bez względu na to, jak atrakcyjne wydają nam się warunki danej oferty, w pierwszej kolejności powinniśmy upewnić się, że będziemy w stanie uregulować nasze zobowiązanie w zadeklarowanym terminie. To, czy jesteśmy nowym, czy stałym klientem firmy pozabankowej tak naprawdę nie ma tutaj żadnego znaczenia.

Komentarze naszych czytelników

  • darek

    2022-06-08 21:49:12

    Jest to jednak niestety mega słaby artykuł

  • NERT

    2022-09-02 08:42:44

    https://www.netpozyczka24.pl/pozyczki-za-darmo-dla-nowych-klientow/

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych