Wtorek 25 czerwca
Łucji, Wilhelma, Albrechta
RADOM aktualna pogoda

Znamy laureatów konkursu Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego

dm, mazovia.pl 2023-10-03 13:27:00

Zakończono regionalny etap konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego, którego koordynatorem jest Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna. Celem konkursu organizowanego od 2004 roku jest promocja najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów.

Do konkursu zgłoszonych zostało 39 produktów turystycznych z województwa mazowieckiego. –Tegoroczna liczba zgłoszeń pokazuje jak bardzo prestiżową nagrodą jest certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Mazowieckiego. To nie tylko prestiż i promocja. To również szansa na ogromny sukces w skali całego kraju podczas kolejnego etapu, którego koordynatorem jest Polska Organizacja Turystyczna. Trzymam kciuki za sukces reprezentantów województwa mazowieckiego – mówi Izabela Stelmańska, Prezes Zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Spośród wszystkich zgłoszeń, Kapituła Konkursu wybrała sześć produktów turystycznych, którym nadano Certyfikat MROT, a trzy uznane za najlepsze zostały zgłoszone do etapu ogólnopolskiego, gdzie będą walczyć o Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej.

W tym roku, po raz pierwszy przyznano także Super Certyfikat MROT – kategoria dla produktu, który po otrzymaniu Certyfikatu MROT znacząco rozwinął swoją działalność.- Super Certyfikat MROT to mobilizacja dla produktów, które otrzymają tytuł do tego, aby stale rozwijać swoją działalność i poszerzać swoją ofertę. Pierwszy zwycięzca tej nagrody daję idealny przykład pokazując co robić, aby zdobyć takie wyróżnienie – mówi Dorota Zbińkowska, Dyrektor Biura Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Wyniki etapu regionalnego:

I. Super Certyfikat Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2023 otrzymał:

Julinek Park

II. Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Mazowieckiego w 2023 r. jury przyznało:

1. Muzeum Fabryki Norblina
2. Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art déco
3. Zaczęło się w Radomiu – Radomski Czerwiec Wolności
4. Muzeum Łazienki Królewskie
5. Szlak Wkry
6. Kompleks dworkowo-parkowy z Muzeum Pozytywizmu

Do ogólnopolskiego etapu konkursu zgłoszono:

I. W kategorii Certyfikat POT:
1. Julinek Park
2. Muzeum Łazienki Królewskie
3. Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art déco

II. W kategorii Certyfikat Internautów:
Julinek Park

III. W kategorii Turystyczne Odkrycie Roku:
Muzeum Fabryki Norblina

IV. W Kategorii Złoty Certyfikat POT
Park Rozrywki i Edukacji Farma Iluzji

Nagrodą główną w Konkursie dla produktu turystycznego, który został wyróżniony „Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej” będzie zrealizowanie przez POT krajowej kampanii o wartości nie mniejszej niż 200 000 zł.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych